Alonso menedzsere cáfolja a pletykákat

Izsányi SzabolcsIzsányi Szabolcs
2007.08.09. 00:46
Címkék
Fernando Alonso menedzsere szerint nem igaz a pletyka, amely szerint Ron Dennis elengedné Fernando Alonsót a szezon végén, sőt azt a feltételezést is alaptalannak tartja, hogy a spanyol új istállót keres magának.

Fernando Alonso menedzsere cáfolta azokat az információkat, amelyek szerint Ron Dennis kész megválni a kétszeres világbajnoktól. Luis García Abad azután hívta fel a McLaren csapat szabadságon lévő elnökét, hogy a Times, az istállóhoz közel álló forrást idézve azt írta: a hungaroringi botrány miatt rendkívül ideges vezető nem áll az elkívánkozó Alonso útjába.

„Kedd reggel beszéltem Ron Dennisszel, mert meglepett, amit az angol lapban olvastam – idézte García Abadot az ElPaís. – Megnyugtatott, s azt mondta, badarság, ami az újságban volt, hiszen mindenképpen szeretné, ha Fernando kitöltené három esztendőre szóló szerződését.”

Alonso az elmúlt hónapokban többször is úgy nyilatkozott, hogy kétszeres világbajnok létére nem érzi megbecsülve magát a McLarennél. Ez az érzés elsősorban Lewis Hamilton pazar újoncéve miatt alakult ki benne, a brit ugyanis a Kanadai Nagydíj óta vezeti a vb-pontversenyt. A július végi Európai GP-n Alonso tíz egységet faragott hátrányából, és úgy nézett ki, hogy megbékél, de a szombati időmérőn feltartotta csapattársát a boxban, ami miatt őt (öt rajthely) és az istállót (0 pont a Hungaroringen) is megbüntették – a McLaren fellebbezéséről keretes írásunkban olvashatnak.

Hamilton diadalmaskodott, és hétpontosra növelte előnyét, ám elárulta, hogy a győzelemben reménykedő, de végül a negyedik helyen célba érő Alonso az időmérő óta hozzá sem szólt, levegőnek nézi. A címvédő a futam után nem mondott konkrétumot terveiről, kitölti-e mostani szerződését. Azonnal megkezdődtek a találgatások, mi lesz vele az idény után, menedzsere azonban leszögezte, hogy a spanyol nem gondolkodik a távozáson.

„Hová menne Fernando? Nyerni akar, és ezt nem sok csapatnál teheti meg – mondta García Abad. – Nem a pénz érdekli; ha így lenne, nem a McLarennél versenyezne, mert kapott jobb fizetési ajánlatot is. Azért ül az ezüstnyílban, mert itt van esélye a győzelemre és harmadik világbajnoki címe megszerzésére. Csak ezzel foglalkozik, és jelen állás szerint ezt csak két istállóban valósíthatja meg: a McLarennél vagy a Ferrarinál.”

Legfrissebb hírek

Harmadik lett az ETO FC a Duna-kupán

Labdarúgó NB I
20 perce

Hét Domb: Milák egyéni rekordja, újabb világcsúcs

Úszás
27 perce

Negyvenöt perc után nem bír egymással Kanada és Dél-Afrika

Foci vb 2026
30 perce

Sikeres magyar főpróba az oroszok ellen

Kosárlabda
53 perce

A kiesés után távozik a dél-koreai szövetségi kapitány

Foci vb 2026
1 órája

Strandkézilabda-vb: a férfiaknál Németország, a nőknél Argentína nyert

Kézilabda
1 órája

Elkezdődött a Dél-Afrika–Kanada mérkőzés

Foci vb 2026
1 órája

Vb 2026, a 16 közé jutásért: Dél-Afrika–Kanada 0–0

Foci vb 2026
1 órája
Ezek is érdekelhetik