Pekingért lapátolnak

K. E.K. E.
2007.08.23. 00:00
Címkék

Vasárnaptól a müncheni világbajnokságon tizenegy magyar versenyző küzd a pekingi kvótáért, s hatnak (három egységnek) reális esélye van ennek elérésére – hangzott el a Magyar Evezősszövetség sajtótájékoztatóján. Az esélyesek közül a legnehezebb dolga a Haller Ákos, Pető Tibor kétpárevezősnek lehet, hiszen eddig eredménytelen az idénye. A kétszeres világbajnok páros technikailag „esett szét”, de mint mondják, az elmúlt egy hónapban már akadtak biztató jelek a felkészülés során. „Természetesen szeretnénk ott lenni az első tizenegyben, hiszen ez olimpiai szereplést érne” – mondta Haller Ákos. A kvóta, sőt a világbajnoki érem a célja Varga Tamásnak és Hirling Zsoltnak. A 2005-ben világbajnok könnyűsúlyú kétpár legfőbb célja az olimpiai dobogó legmagasabb foka, ennek megfelelően készül már egy éve. „Nagyon erős a mezőny, mindenképpen szeretnénk döntőbe kerülni, aztán ott meglátjuk, ki húz jobban” – latolgatta az esélyeket Hirling Zsolt. Kvótaszerzési esélyei lehetnek a női kétpárevezős egységnek is, ehhez Verőci Lídiának és Kónya Aliznak a legjobb nyolc között kell végeznie.

Legfrissebb hírek

Megvannak a panamai–angol és a horvát–ghánai meccs kezdőcsapatai

Foci vb 2026
33 perce

Kane, Saka és Rashford is kezd az angoloknál Panama ellen – kezdőcsapatok

Foci vb 2026
39 perce

Egy angol már felemelte a vb-trófeát – fotó

Foci vb 2026
50 perce

Érkeznek a szurkolók a stadionba az angolok meccsére – fotók

Foci vb 2026
1 órája

Több mint négyezren evezték át a Balatont

Kajak-kenu
1 órája

Szongoth Dománt draftolta a Buffalo Sabres!

Amerikai sportok
1 órája

Vert helyzetből nyertek a svédek Kecskeméten a női röplabda Európa-ligában

Röplabda
1 órája

Műugrás: Fehér Luca ezüstérmes toronyugrásban a budapesti junior Eb-n

Utánpótlássport
1 órája
Ezek is érdekelhetik