(S)ördögi körben a DVTK

SZ. GY.SZ. GY.
2007.08.23. 00:00
Címkék
Pénteken meccs lesz Diósgyőrben (DVTK–Bp. Honvéd), de az NB I új névadó szponzora, a Soproni Sör reklámjai aligha kerülnek ki a pálya mellé, tudniillik a helyi csapatnak kizárólagossági szerződése van a konkurens Borsodival. Az MLSZ tudott erről, de a tárgyalásokon ez nem bukkant felszínre.

A Magyar Hivatásos Labdarúgóliga (MHLL) a csapatok jogait kezelő, a Magyar Labdarúgó-szövetséghez lojális cég (a névszponzorációs szerződést is Kisteleki István MLSZ-elnök jelentette be), ezért az egyszerűség kedvéért a szövetséget emlegetjük, amikor az új támogató, a Soproni Sörgyár partneréről beszélünk. Az MLSZ részéről pontosan tudták, hogy a Diósgyőr kizárólagos jogokat ruházott a Borsodira (ugyanis a gyár tájékoztatta erről a szövetséget, amikor lemondott a bajnokság nevének elővásárlási jogáról a Soproni javára), mégis olyan megállapodást hoztak tető alá, amelyben kizárólagos jogokat ígértek az új támogatónak az ország összes NB I-es pályájára és mérkőzésére. Vagyis az MLSZ ezzel kötelezte magát (az erről meg sem kérdezett klubok nevében) arra, hogy a Soproni táblái minden találkozón megjelennek, mindenütt lesz promóciós játék az összecsapások szünetében, s a játékosok karján, csakúgy, mint az internetes oldalakon ott virít majd a szponzor logója.

Igen ám, de mit tegyen a Diósgyőr, ha a Borsodival korábban aláírt szerződése lehetetlenné teszi, hogy teljesítse ezeket a követelményeket?

A válasz megadásában egyelőre nem segít senki.

Ahogyan Sallói István, a Diósgyőr klubigazgatója lapunknak elmondta, ők hiába tájékoztatták a gondról már többször is az MLSZ-t, sem onnan, sem a Sopronitól nem kaptak konstruktív (sőt: semmilyen) javaslatot a megoldásra. Mi sem: hiába vetettük fel a problémát már a Soproni szerepvállalását kihirdető sajtótájékoztatón, hiába beszéltünk a Sopronit gyártó Heineken Hungária Nyrt. marketingesével, Tóth Gergellyel – érdemi választ nem kaptunk.

Diósgyőrben ettől még meccs lesz pénteken, s noha megérkeztek az új névszponzor táblái, Sallói István kijelentette, nem követhet el szerződésszegést a klub legnagyobb támogatójával, a Borsodival. Ezért nem teszik ki az új táblákat, így viszont az MLSZ szankciói jelentik a kockázatot.

Ez tehát az ördögi kör, amelyből a felek rugalmassága kiutat jelenthetne, úgy tűnik azonban, az illetékesek inkább homokba dugják a fejüket.

Legfrissebb hírek

Vozinha Shilton és Zoff útjára lépett

Foci vb 2026
2 perce

Ha június 27. és futball-vb, akkor Ribéry, Ronaldo, Klinsmann, Guardiola, egy fantomgól és egy óriási magyar–brazil

Foci vb 2026
21 perce

F1, Osztrák Nagydíj, 3. szabadedzés

F1
23 perce

Leonardo Cuéllar örül, hogy Fekete Árpád és Marik György a gulyást a tacóra cserélte

Foci vb 2026
26 perce

Öttusa-vk-döntő: „Legyőzöm a június tizenkettedikei Guzi Blankát” – Guzi Blanka

Egyéb egyéni
30 perce

Ribéry talpra állítja a megrogyott franciákat – vb-időutazás videókkal

Minden más foci
33 perce

A spanyolok kapitánya: Nem ültünk fel az uruguayi provokációnak

Foci vb 2026
36 perce

ILCA-vb: az írországi helyszínen készült Érdi Mária

Egyéb egyéni
48 perce
Ezek is érdekelhetik