Az olaszokat felejtsük már el! (2)

SOMOGYI ZSOLTSOMOGYI ZSOLT
2007.09.03. 23:37
Címkék
Ha az olaszok elleni sikerrel foglalkozunk, ki kapunk a bosnyákoktól – mondta Gera Zoltán, a Bosznia-Hercegovina elleni Eb-selejtezőre készülő magyar válogatott csapatkapitánya. A West Bromwich Albionban légióskodó középpályás örül, hogy Székesfehérvár lesz a szombaton 16 órakor kezdődő mérkőzés házigazdája.

Tény, hogy nagyszerű sikert értünk el. A világbajnokot megverni bárhol, bárkinek hatalmas dicsőség, nekünk is nagy boldogság volt. De azóta sokszor eszembe jutott, hogy ha nem felejtjük el azt a mérkőzést, biztosan kikapunk a bosnyákoktól.

Azt hittük, hogy Olaszország legyőzése önbizalmat adott a játékosoknak.

Ez igaz, ugyanakkor egy visszhangos siker csapdába is ejthet. Nyilvánvalóan nem szabad azt hinnünk, hogy ezután már minden mérkőzést megnyerünk, sőt, meggyőződésem, hogy Bosznia-Hercegovina ellen sokkal nehezebb dolgunk lesz, mint volt a világbajnokkal szemben.

Akkor mindenki azt mondta: Roberto Donadoni csapata nem kezelt le bennünket, és nyilvánvalóan nem is akart kikapni. Ha az olaszok komolyan vették azt a meccset, miként lehet nehezebb dolgunk Bosznia-Hercegovinával?

Nagyon egyszerű a válasz: szombati ellenfelünk sokkal agresszívabb lesz. Egyébként jó lesz megjegyezni, annak ellenére, hogy megvertük az olaszokat, ők még most is a világ legjobbjai. Ezért megengedhetik maguknak, hogy rutinból, és a játékintelligenciájukból fakadóan lezárják a területeket, de nem topognak az ember sarkában, nem rángatják a mezét minden pillanatban. Az olaszokkal ellentétben a bosnyákok minden bizonynyal ütni-vágni fognak bennünket, és szerintem jobb, ha erre felkészülünk. Nem csupán a kudarcot, néha a sikert is nehéz feldolgozni. Főleg a fiatalabb játékosoknak. Emlékszem, amikor a Fradiban volt egy jó meccsem, rúgtam két gólt, azt hittem, minden rendben van körülöttem, jól alakulnak a dolgaim, és most már minden megy magától. Aztán amikor a következő meccsen pocsékul játszottam, rájöttem: a futballpályán a tegnapi siker semmit sem ér. Az olaszok elleni győzelem jó alap a továbblépéshez, tanulnunk kell belőle, de ugyanúgy le kell zárnunk, mint például a norvégoktól elszenvedett vereséget. Ebből is, abból is tanulnunk kell, és menni, dolgozni tovább.

Mit gondol, mire lehet képes ez a csapat?

y huszonnyolc évesen rangidős lettem. Vannak nagyon remek fiatalok, Vass Ádámnak, például, a tehetsége mellett a mentalitása miatt is nagy jövőt jósolok, és azt látom, egyre jobban összeáll ez a csapat. Nagyon várom a bosnyákok és a törökök elleni selejtezőt, ám nem szabad elfelejteni: az olaszok elleni sikerrel magunk mellé állítottuk a közvéleményt, de ezt a pozitív megítélést el is ronthatjuk – szóval nagyon fontos meccsek várnak ránk.

Legfrissebb hírek

Vb 2026: Algéria–Ausztria 0–0

Foci vb 2026
24 perce

Vb 2026: Jordánia–Argentína 0–0

Foci vb 2026
26 perce

Történelmi siker, Wissa és Mayele a legjobb 32 közé lőtte a Kongói DK-t

Foci vb 2026
37 perce

Kolumbia ikszelt Portugáliával és megnyerte a csoportot, a kongói DK is továbbjutott

Foci vb 2026
42 perce

Portugália nem tudta megverni Kolumbiát, Horvátországgal találkozik a legjobb 32 között

Foci vb 2026
49 perce

Messi nincs a kezdőben az argentinok utolsó csoportmeccsén

Foci vb 2026
51 perce

Zlatko Dalic: Ha mi Anglia lennénk, nem adták volna meg Ghána gólját

Foci vb 2026
1 órája

Modric, mint a jó bor: Ghána ellen a mezőny legaktívabb tagja volt – statisztikák

Foci vb 2026
1 órája
Ezek is érdekelhetik