Előnyben a légiósok

POLGÁR LÁSZLÓPOLGÁR LÁSZLÓ
2007.09.03. 23:37
Címkék

Úgy tetszik, a magyarok elleni Eb-selejtezőket bosnyák részről botrány kíséri.

A tavaly szeptemberi zenicai győzelem (1–3) után Blaz Sliskovic szövetségi kapitány a mérkőzést követő sajtótájékoztatón lemondott (igaz, utóbb meggondolta magát), a jelenlegi főnököt, Fuad Muzurovicot viszont már a szeptember 8-i találkozó előtt össztűz alá vette a sajtó.

A válogatási elveket agreszszív stílusban számon kérő újságírókat a múlt heti sajtóbeszélgetésen faképnél hagyó szakember az előzetes várakozásoknak megfelelően mindössze három otthon szereplő játékost nevezett a 23 tagú, a székesfehérvári, illetve a Moldova elleni jövő szerdai szarajevói fellépésre a főváros környékén készülő keretbe, mindamellett valamennyi érintett – a két kapus, Zdenko Baotic és Denis Mujkic, valamint Semjon Milosevic – abszolút újonc.

Az utóbbi három tétmérkőzésüket megnyerő, a C-csoport t o vábbjutó helyeiért még versenyben lévő bosnyákok bő keretéből a kapus Muhamed Alaim, a védő Veldin Muharemovic és a középpályás Branislav Krunic sérülés miatt hiányzik, tagja viszont az együttesnek az FC Fehérvár középpályása, Mario Bozsics.

A Muzurovic-éra örök vitatémája a hét végén is napirendre került: mi lesz a bojkott, illetve a mellőzöttség miatt kényszerpályára kerülő játékosokkal?

A szövetségi kapitány már a kinevezésekor sem rejtette véka alá elképzelését, miszerint a bosnyák alacsony átlegéletkorú válogatott lesz – és ütőképes, persze. Sokak – köztük Milan Jelic szövetségi elnök – véleménye szerint ugyanakkor ezért még nem kellene lemondani Emir Spahic (Lokomotiv Moszkva), Zlatan Bajramovic (Schalke 04), Kenan Hasagic (Istanbulspor), Almir Tolja (Saba Battery), Sasa Papac (Glasgow Rangers), vagy éppen Mirsad Beslija (Sint-Truiden) szolgálatairól sem.

Kevéssé valószínű, hogy a vendég fanatikusok majd „lebontják” a koronázóvárost, mindenesetre a bosnyákokkal kapcsolatban érdemes megemlíteni, hogy a szövetséget az utóbbi öt évben 15 alkalommal büntette meg az UEFA – mindahányszor szurkolói rendbontás miatt. A teljes büntetési tétel 500 ezer svájci frankra rúg, amelyben kiemelt helyet foglal el a törökök elleni 3–2-es győzelem után kiküldött 50 ezres számla.

Legfrissebb hírek

Francia bírók az ETO FC és a Ferencváros nemzetközi kupanyitányán is

Bajnokok Ligája
1 perce

Felkészülés: a Nyíregyháza kétgólos vereséget szenvedett a Wolfsbergtől

Labdarúgó NB I
19 perce

Ferrari: Kissé furcsa, amikor sárga zászló mellett szerzed meg a pole pozíciót

F1
33 perce

Újra a németek meccsén működik közre a marokkói játékvezető

Foci vb 2026
33 perce

A potyázó Muslera elnézést kért a vb-n nyújtott teljesítménye miatt

Foci vb 2026
40 perce

Márton Richárd Eb-szintet úszott 200 pillangón

Úszás
40 perce

Triatlon-vk: szép magyar teljesítmények már az elődöntőben

Egyéb egyéni
43 perce

Az első meccs után visszalépett a címvédő a strandröplabda ob-n

Röplabda
47 perce
Ezek is érdekelhetik