A nyolcba kerülés a cél

CH. G. A.CH. G. A.
2007.10.17. 23:44
Címkék

Szombaton játssza első hazai bajnoki mérkőzését ebben a szezonban a MAFC férfiegyüttese, és mindjárt a veretlen Univer Kecskemét ellen. Az utóbbi években élvonalbeli csapat nélkül maradó fővárosi kosárlabdázás reményeiről tartott szerdán sajtótájékoztatót Horváth Frigyes egykori szövetségi főtitkár, a MAFC klubigazgatója. A műegyetemisták az első osztályban három amerikai – Jitim Young, Jermaine Thomas és Edwin Draughan – és egy magyar – a sokszoros válogatott Góbi Henrik – profival megerősítve a legjobb nyolc közé jutást vagy legalább a biztos bentmaradást tűzték ki célul. Mivel a MAFC amatőr egyetemi klub, létre kellett hozni egy gazdasági társaságot – MAFC Basket MHG Kft. néven –, amely az NB I-es csapatot működteti. A klubvezetőség és Dinnyés Attila vezetőedző reményei szerint a támogatók is felsorakoznak majd az együttes mögött, főleg ha minél előbb megszületik az első győzelem. Erre már a nyitányon, a bajnok Szolnok otthonában is megvolt az esély, de akkor még a döntő pillanatokban megremegtek a kezek.

Legfrissebb hírek

Vb 2026, a 16 közé jutásért: Dél-Afrika–Kanada 0–0

Foci vb 2026
15 perce

Gyémánt Liga: Duplantis diadala, Lyles és Bol második lett Párizsban

Atlétika
18 perce

Szalai Fanni és Lehmann Csongor nyerte meg a tiszaújvárosi világkupát

Egyéb egyéni
20 perce

Az MLS-ben folytatja Robert Lewandowski – sajtóhír

Spanyol labdarúgás
29 perce

Már nem Hong Mjung Bo a dél-koreai kapitány

Foci vb 2026
30 perce

Repülőhollandi-vb: Majthényi Szabolcs és Domokos András tizenötödször világbajnok

Egyéb egyéni
48 perce

Döntetlennel kezdte meg a Ferencváros az ausztriai edzőtábort

Labdarúgó NB I
56 perce

Női röplabda Európa-liga: szlovén előny az elődöntőben

Röplabda
1 órája
Ezek is érdekelhetik