Gólzápor helyett hózápor?

V. G.V. G.
2007.11.14. 22:54
Címkék

Fatih Terim csapatának Norvégiát kell legyőznie, hogy maradjon esélye a továbbjutásra. A törököknek a legkevesebb gólt kapó norvégok kapuját kell legalább egyszer bevenniük úgy, hogy közben sajátjukat megóvják. Ez utóbbi ebben az esztendőben csak egyszer sikerült a piros-fehéreknek – éppen a magyar csapat ellen (3–0). A török támadók nem lehetnek büszkék teljesítményükre, annak ellenére, hogy a gárda eddig 22 gólt szerezett. Mégsem beszélhetünk tudatos csatárjátékról, hiszen a találatokon egy tucat játékos osztozik. A legeredményesebb a 36 éves Hakan Sükür öt góllal, ám lerontja hatékonysági mutatóját, hogy négyet egyetlen mérkőzésen, még tavaly októberben szerzett Moldova ellen (5–0). Nem csoda tehát, hogy hiányzik az Észtországban készülő válogatott keretéből.

Nem tévedés: a törökök már hét eleje óta az észt fővárosban, Tallinnban alkalmazkodnak a hűvös északi éghajlathoz. Ideálisabb helyet nem is választhattak volna, hiszen a hőmérséklet fagypont közeli, a hó pedig kitartóan esik – ahogy majd várhatóan Oslóban is havazik majd. Fatih Terim mégis inkább gólzáporban reménykedik.

Legfrissebb hírek

Az argentinok barbecue-partival hangoltak Jordánia ellen – Videó

Foci vb 2026
5 perce

Maraton kajak-kenu Eb: Csépe Panna ezüst-, Matkovics Lili Sára bronzérmes

Kajak-kenu
11 perce

A magyar férfi és női rögbisek sem jutottak négy közé a chisinaui Eb-körben

Egyéb csapat
26 perce

Kitört a balhé a panamaiak edzésén az angolok elleni meccs előtt – videó

Foci vb 2026
32 perce

Mexikói szurkoló a világ legmenőbb farkaskutyája – fotó

Foci vb 2026
43 perce

Az első tornáját nyerte meg Marozsán legyőzője Mallorcán

Tenisz
1 órája

Bemutatkozik Anglia piros felsője – az L-csoport mai mezei

Foci vb 2026
1 órája

Nemcsak kezelt, kacsintott is: így üdvözölte a spanyol királyt Pau Cubarsí – fotó

Foci vb 2026
1 órája
Ezek is érdekelhetik