Körmendi körforgás

MOLNÁR CSABAMOLNÁR CSABA
2007.11.20. 23:21
Címkék
Hatalmas meglepetésre hétfő este a Polaroid Lami-Véd Körmend 78–72-re kikapott a MAFC otthonában. Pedig azután, hogy az elmúlt fordulóban Zsebe Ferenc gárdája hazai pályán veszített két ponttal a PVSK-Expo Center Pécs ellen, égető szüksége lett volna a győzelemre.

„Elnézést kérünk szurkolóink tól, hogy harminchárom percig nem küzdöttek játékosaim, ebben én is hibás vagyok.” Így hangzott Zsebe Ferenc nyilatkozata közvetlenül a mérkőzés lefújását követően. A „Miben hibázott?” felvetésre már kedd kora délután mondta azt a vasiak szakvezetője, hogy „ha egy edző nem tudja feltüzelni játékosait a mérkőzés előtt, azért ő is okolható”.

Az, hogy Zsebének nem sikerült felpörgetnie játékosait, meg is látszott a körmendiek teljesítményén. Hogy nem küzdöttek volna a fiúk, erős megfogalmazás, hiszen bent, a pályán mindenki megpróbálta tenni a dolgát. Talán az is benne lehetett a piros-feketékben, hogy a tabella alján tanyázó együttes otthonában esetleg kevesebb koncentrációval is lehet győzni, de Zsebe szerint ez eszükbe sem jutott. „Talán az lehetett az igazi baj, hogy a múlt heti, Pécs elleni hazai vereséget nem tudták helyre tenni magukban a játékosok. Tényleg nehéz megemészteni, hogy tizenhat pontos vezetésünk után az ellenfél a legvégén megnyeri a meccset két ponttal. Úgy vélem, a vereség miatt úgy érezték a srácok, hogy mindenképpen nyerniük kell Budapesten, és emiatt nem játszottak úgy, ahogyan az elvárható.”

Kívülről is szembetűnő volt, akárhogyan is cserélt, nem tudott érdemben változtatni csapata játékán az edző. Nem volt, aki irányítsa az együttest, nem volt, aki megadja a ritmust, nem beszélhettünk csapatjátékról. Egyetlen igazi irányítója van a jelenlegi keretnek: Fodor Márton, a helyére beküldött bátynak, Gergelynek vagy Ferencz Csabának, illetve az esetenként ezt a feladatot ellátó Trummer Rudolfnak nem ez a posztja. A válogatott Fodor sokat kihagyott betegsége miatt, az pedig egyáltalán nem az ő hibája, hogy a nyári körmendi bizonytalanság után az ősszel több mint tíz légiós megfordult a csapatban: nem volt olyan hét, hogy ugyanazzal a kerettel kezdték volna a meccset.

Úgy pedig nagyon nehéz csapatjátékról beszélni, egy együttest mozgatni, hogy szinte naponta másokat kellene jó paszszokkal kiszolgálni. Az idő meglehetősen kevés a rendteremtésre, hiszen pénteken újabb rangadó vár a körmendiekre. A fehérvári vendégszereplés sosem könnyű, ebben a helyzetben végképp nem az.

Legfrissebb hírek

Az egyetlen vb-mesterötöstől az első aranygólon át James Rodríguez Puskás-díjas bombájáig – vb-videók

Minden más foci
3 perce

F1, Osztrák Nagydíj, verseny

F1
8 perce

Indul a kiesési szakasz a vb-n: erejükben és gyorsaságukban is bízhatnak a kanadaiak Dél-Afrika ellen

Foci vb 2026
56 perce

Öttusa-vk-döntő: Guzi Blanka 4., Erdős Rita 7. helyen ért célba a fináléban – videó

Egyéb egyéni
1 órája

Vb 2026: „Semmit sem tudok Boszniáról, és nem is akarok” – botrány lett belőle

Foci vb 2026
1 órája

Az uruguayi és a mexikói futballról, az ETO új vezetőedzőjéről – egy Mexikóben dolgozó uruguayi edző szemszögéből

Foci vb 2026
2 órája

„Életem egyik legrosszabb napja ez” – de Nico Williams nem adja fel

Foci vb 2026
2 órája

Országúti kerékpáros ob: Zsankó Petra az időfutam után a mezőnyversenyben is győzött

Kerékpár
2 órája
Ezek is érdekelhetik