A négy szuperpilóta egyelőre elégedett

Izsányi SzabolcsIzsányi Szabolcs
2008.01.17. 23:10
Címkék
A nagycsapatok elégedetten tekintenek vissza a heti tesztelésre: ha csak a napokban tett nyilatkozatokon múlik, újabb szoros világbajnokság vár ránk.

Szerdán véget ért az első kollektív teszt, amelyen néhányan már idei autójukat próbálgatták. A McLaren és a címvédő Ferrari elégedetten távozott Jerezből, az első benyomások kedvezőek számukra. A maranellóiak derűlátását Felipe Massa tolmácsolta – a brazil szerint a Ferrari jó úton jár a tavalyi hibák kijavításában.

„Az autó nagyon jó, a lassú kanyarokban, ahol tavaly gondjaink voltak, egyértelműen javult, a gyors íveken pedig megtartotta kiváló képességeit – mondta a tavalyi idényt a negyedik helyen záró dél-amerikai. – Az egyensúlya kifejezetten jó volt a sikánban, és nem is kellett sokat vesződni a beállításokkal a jó köridő érdekében. Az eddigi teszteken nem találtunk gyenge pontot a kocsin, gyors és kiegyensúlyozott köröket teljesítünk vele.”

Massa hozzátette, bár eddig minden a legnagyobb rendben ment, az igazi elégtétel az idénynyitó futam megnyerése lenne Melbourne-ben március 16-án. Kimi Räikkönen is derűlátó, a finn szerint az idén ismét a McLaren pilótáival kell felvenniük a csatát. A vbcímvédő úgy véli, Fernando Alonso és a Renault annak ellenére esélytelen, hogy a spanyol kedden és szerdán is mindkét ferrarist megverte.

„Nem lehet ennyit javulni egy csapásra, kétségbe vonom a Renault eredményeinek hitelességét. A versenyek számítanak, majd meglátjuk, azokon mire lesznek képesek” – mondta a finn.

Alonso maga meglepődött az autóján, kevesebbet várt tőle.

„Ahhoz képest, amit a tavalyi nagydíjakon láttunk tőle, egész jó ez a kocsi, több nehézségre számítottam. Remekül kezdődött a felkészülés, elégedett vagyok, hogy ilyen alapokról vághatunk neki a további munkának” – jelentette ki a kétszeres világbajnok, akinek csapata január 31-én mutatja be új R28-asát Párizsban.

Előző istállója, a McLaren a Ferrarihoz hasonlóan már túl van a bemutatón és az idei gép első tesztjein. Lewis Hamilton, a gárda reménysége szerint az MP4-23-as már most erősebbnek tűnik, mint elődje, a 2007es konstrukció.

„Két és fél nap alatt semmilyen megbízhatósági gonddal nem találkoztam, és ez hatalmas előrelépés a legutóbbi évhez képest – mondta Hamilton. – Mivel az alap a tavalyi autó volt, a jelenlegi nagyon hasonlít rá, és most az a feladatunk, hogy még javítsunk rajta.”

Az autóját hétfőn bemutató BMW Valenciában a privát tesztelés mellett döntött, de mert végig esett az eső, nem tudta érdemben kipróbálni az F1.08-ast. A jövő héten keddtől Valencia fogadja a mezőnyt, és sokan remélik, hogy addigra megjavul ott az idő.

Legfrissebb hírek

F1, Osztrák Nagydíj, verseny

F1
6 perce

Indul a kiesési szakasz a vb-n: erejükben és gyorsaságukban is bízhatnak a kanadaiak Dél-Afrika ellen

Foci vb 2026
54 perce

Öttusa-vk-döntő: Guzi Blanka 4., Erdős Rita 7. helyen ért célba a fináléban – videó

Egyéb egyéni
1 órája

Vb 2026: „Semmit sem tudok Boszniáról, és nem is akarok” – botrány lett belőle

Foci vb 2026
1 órája

Az uruguayi és a mexikói futballról, az ETO új vezetőedzőjéről – egy Mexikóben dolgozó uruguayi edző szemszögéből

Foci vb 2026
2 órája

„Életem egyik legrosszabb napja ez” – de Nico Williams nem adja fel

Foci vb 2026
2 órája

Országúti kerékpáros ob: Zsankó Petra az időfutam után a mezőnyversenyben is győzött

Kerékpár
2 órája

Gólszerző testvérpár

Foci vb 2026
2 órája
Ezek is érdekelhetik