Megnyugtató az előny

TŐSÉR NORBERTTŐSÉR NORBERT
2008.01.28. 22:39
Címkék

A harmadosztály mezőnyének valamennyi csoportját figyelembe véve a legbiztosabban a Szentlőrinc-Ormánság vezeti a bajnokságot. A Baranya megyei együttes tizenegy pont előnnyel áll a Dráva-csoport élén, ám korántsem biztos, hogy a szurkolók jövőre az NB II-ben láthatják kedvenceiket. Nem állítjuk, hogy a szentlőrinciek nem akarnak a másodosztályban futballozni, de a tények találgatásra adnak okot. A gárda 2006-ban megnyerte ugyan a bajnokságot, ám a klub vezetői nem vállalták a magasabb költségekkel járó NB II-es indulást. Az előző kiírásban is sokáig úgy tűnt, a baranyai együttes végez az élen, ám ekkor már hatályba lépett a Magyar Labdarúgó-szövetség (MLSZ) határozata, amely kimondja, ha egy csapat szezon közben visszalép a bajnokságból, a következő idényben két osztállyal lejjebb kap besorolást. Mivel a Szentlőrinc 16 millió forintos éves költségvetése az NB II-ben nem jelentett volna biztos hátteret, a vezetők nagy dilemmára számíthattak, megkockáztatják-e a másodosztályú indulást. A csapat azonban megkönnyítette a döntést, mivel az utolsó fordulókban többször is kikapott, és csupán a harmadik helyet szerezte meg.

„A feltételezés is sértő, hogy a játékosok nem akartak feljutni – jelentette ki Labricz Attila, a Szentlőrinc-Ormánság edzője. – Bár az előző bajnokság végén még nem dolgoztam a klubnál, az elmondások szerint pszichés gondok miatt nem sikerült megnyerni a bajnokságot. Ezt támaszthatja alá az is, hogy a gárda az akkor még megyei első osztályban szereplő Pécsvárad ellen háromgólos vezetést követően csak döntetlent ért el a Magyar Kupában, így kiesett.”

Azt azonban még a szakvezető sem tudta megmondani, mire számíthat a csapat, ha megnyerné a bajnokságot. Az utóbbi éveket tekintve a baranyaiaknak vélhetően most van a legnagyobb esélyük az első hely megszerzésére, mivel legnagyobb riválisuk, az elmúlt szezon végén a másodosztályból kieső Balatonlelle tizenegy pontos hátrányból várhatja a tavaszi folytatást.

„Még ne beszéljünk úgy, mintha már megnyertük volna a bajnokságot – folytatta Labricz Attila. – Tény, hogy megnyugtató az előnyünk, hiszen a balatonlelleiek négy győzelemre vannak attól, hogy megelőzzenek, de hosszú még az idény. Nagy a mezőny, tizennyolc csapatos, és amelyik klub első akar lenni, rengeteg mérkőzésen kell helytállnia. A szezon elején óvatosak voltunk, amikor az első öt hely valamelyikét jelöltük meg célként, ám időközben megtapasztalhattuk az erőviszonyokat. Sok új csapattal találkoztunk az őszszel, és bár megnyugtató az előnyünk, a mezőny első felében lévő együttesek bármelyike felkészült ellenfél a számunkra. Csapatom az utóbbi években kiharcolta magának azt a fajta elismerést, hogy ellenünk minden együttes kettőzött erővel küzd.”

Persze Labricz Attila gárdája is felkészült, hiszen a baranyaiak az ősszel az első tizenhárom bajnokin veretlenek maradtak, a Paks II elleni döntetlennel veszítettek először pontokat. Eddigi egyetlen vereségüket a – csakhamar mumusnak számító – Pécsvárad otthonában szenvedték el.

Legfrissebb hírek

Vozinha Shilton és Zoff útjára lépett

Foci vb 2026
6 perce

Ha június 27. és futball-vb, akkor Ribéry, Ronaldo, Klinsmann, Guardiola, egy fantomgól és egy óriási magyar–brazil

Foci vb 2026
24 perce

F1, Osztrák Nagydíj, 3. szabadedzés

F1
27 perce

Leonardo Cuéllar örül, hogy Fekete Árpád és Marik György a gulyást a tacóra cserélte

Foci vb 2026
30 perce

Öttusa-vk-döntő: „Legyőzöm a június tizenkettedikei Guzi Blankát” – Guzi Blanka

Egyéb egyéni
34 perce

Ribéry talpra állítja a megrogyott franciákat – vb-időutazás videókkal

Minden más foci
36 perce

A spanyolok kapitánya: Nem ültünk fel az uruguayi provokációnak

Foci vb 2026
40 perce

ILCA-vb: az írországi helyszínen készült Érdi Mária

Egyéb egyéni
51 perce
Ezek is érdekelhetik