Megint hárman a dobogón

Sz. G.Sz. G.
2008.03.16. 00:09
Címkék

A németországi Forstban pénteken és szombaton megrendezett Európai Unió-bajnokságon három érmet szereztek a magyar versenyzők. Az első napon a szombathelyi Bazsó Bianka megismételte tavalyi szereplését, ám ezúttal nem az 58, hanem a 63 kilósok között végzett a második helyen. Érdekesség, hogy szakításban 80 kilós kezdősúlyán ragadt, de akkor sem lett volna esélye az aranyra, ha nem rontja el kétszer is a 84-et. A férfiaknál az ólomsúlyú Nagy Péter remekelt, 381 kilóval ezüstérmet szerzett. A szegedi emelő még sohasem teljesített ilyen jól hivatalos viadalon, ráadásul szakításban 180, lökésben 210 kilón is kísérletezhetett – vagyis egyáltalán nem elképzelhetetlen, hogy áprilisban, az utolsó olimpiai kvótaszerzési esélyt nyújtó Európa-bajnokságon (jelenleg nincs pekingi kvótája a magyar csapatnak) a 390-nel is megbirkózik. A 85 kilós Cser Norbert betegsége miatt mintegy tíz kilóval elmaradt a remélt teljesítménytől, de 316 kilóval így is bronzérmet érdemelt. A magyar csapat tagjai közül tavaly La Corunában is hárman állhattak fel a dobogóra, igaz, akkor – épp Nagy révén – a legfényesebb éremből is jutott nekünk.

Legfrissebb hírek

Vb 2026: Algéria–Ausztria 0–0

Foci vb 2026
23 perce

Vb 2026: Jordánia–Argentína 0–0

Foci vb 2026
24 perce

Történelmi siker, Wissa és Mayele a legjobb 32 közé lőtte a Kongói DK-t

Foci vb 2026
35 perce

Kolumbia ikszelt Portugáliával és megnyerte a csoportot, a kongói DK is továbbjutott

Foci vb 2026
40 perce

Portugália nem tudta megverni Kolumbiát, Horvátországgal találkozik a legjobb 32 között

Foci vb 2026
47 perce

Messi nincs a kezdőben az argentinok utolsó csoportmeccsén

Foci vb 2026
49 perce

Zlatko Dalic: Ha mi Anglia lennénk, nem adták volna meg Ghána gólját

Foci vb 2026
1 órája

Modric, mint a jó bor: Ghána ellen a mezőny legaktívabb tagja volt – statisztikák

Foci vb 2026
1 órája
Ezek is érdekelhetik