Új edzőt keres a Fradi

S. J.S. J.
2008.04.10. 01:58
Címkék

Tavaly nyáron vette át a Budapest Bank-FTC női csapatának szakmai irányítását Zsiga Gyula edző, akivel kétéves szerződést kötött az egyesület. A mester remek munkát végzett, hiszen még Maglódi Lajos, a szakosztály elnöke is elismerte, hogy az átalakuló, fiatalodó együttes elérte az elé kitűzött célt: a címvédő a bajnokságban várhatóan a négy között végez, valamint a Magyar Kupában is elődöntőbe jutott.

A Fradiban mégis kenyértörés előtt áll a vezető és a tréner, amelynek legfőbb oka a pénzhiány. A csapat és az edző sem kapott fizetést az utóbbi néhány hónapban, és ez a helyzet immár tarthatatlanná vált.

„A tartozások miatt kénytelen voltam ajánlatot tenni Maglódi Lajosnak arra, hogy közös megegyezéssel bontsunk szerződést – mondta Zsiga Gyula. – Ennek az a feltétele, hogy néhány héten belül megkapjam az elmaradt járandóságaimat. Ellenkező esetben ragaszkodnom kell ahhoz, hogy a szerződésem 2010-ig szól, vagyis a klubnak addig kell majd kifizetnie, ha az elmaradások miatt érvénytelenné váló megállapodásunkat perben szeretném érvényesíttetni. Sajnálom, hogy így alakult, és nem is értem, hogy klubunk belügye miért és miként szivárgott ki. Azt sem értem, hogy miért keres máris új edzőt Maglódi Lajos, akivel korrekt tárgyalásban állok. Én nem tárgyalok más klubbal, és ha a közös megegyezéses szerződésbontásban nem tudunk megállapodni, akkor ragaszkodni fogok ahhoz, hogy 2010-ig fizessenek ki.”

A klub elnöke, Maglódi Lajos elmondta, hogy elégedett Zsiga Gyula eddigi munkájával, ezért azon fáradozik, hogy előteremtse a trénernek járó pénzt.

„Ebben az esetben közös megegyezéssel tudnánk felbontani a szerződését – mondta Maglódi Lajos. – Ha ez nem sikerül, akkor Zsiga Gyula nyilván perre viszi a dolgot. Ezt nagyon szeretném elkerülni, ezért néhány napon belül igyekszem megegyezni a mesterrel. Mivel a helyzet a csapatnál így alakult, elkerülhetetlen, hogy új edző után nézzünk. Zsiga Gyula utóda még nincs meg, de a nyáron biztosan váltunk.”

Az edzőkérdés mellett a játékosok sorsa is bizonytalan a Fradiban. Legtöbbjüknek szintén tetemes összeggel tartozik a klub, ezért nem is csoda, hogy a kitűnő kézilabdázókat bombázzák ajánlataikkal a vetélytársak. Lucia Uhraková már be is jelentette, hogy távozik a csapatból, a többiek még kivárnak, mivel a Budapest Bank-FTC vezetői azt ígérik, májusban vagy júniusban kifizetik az elmaradásokat. Csak az a kérdés, várnak-e addig a lányok, akiknek a klubhűség mellett nyilván a létbiztonság is fontos...

Legfrissebb hírek

Nem csak az örömkönnyek potyogtak – íme, a vb-csoportkör 3. fordulójának legjobb képei

Foci vb 2026
8 perce

Íme, a tizenhat kieső ország hivatalos vb-helyezése

Foci vb 2026
24 perce

Különleges cipőben futballozott a curacaói középpályás

Foci vb 2026
47 perce

Díjugrató-vk: ír győzelem, Dömse Tamás legjobb magyarként negyedik lett

Egyéb egyéni
57 perce

Öttusa-vk-döntő: Szép Balázs remek futással tizedikként ért célba – videó

Egyéb egyéni
1 órája

Akropolisz rali: Ogier győzött Görögországban

Egyéb autó-motor
1 órája

A rájátszás előtt Franciaország a vb favoritja az Optánál

Foci vb 2026
1 órája

Mennyből a pokolba: egyik pillanatról a másikra szertefoszlottak az iráni remények – videó

Foci vb 2026
1 órája
Ezek is érdekelhetik