Még hármat szeretnének

R. B. B.R. B. B.
2008.05.09. 02:44
Címkék

Szerdán utazott el Rómába a magyar kötöttfogású válogatott három tagja a péntektől vasárnapig tartó első – lesz majd még egy – kvalifikációs viadalra. Pénteken Módos Péter (55 kg), szombaton Kliment László (60) és Virág Lajos (96) lép szőnyegre. Módos nincs tökéletes állapotban, mivel részleges szalagszakadása van, de Struhács György kapitány bízik benne, valamilyen módon összekovácsolják az 55 kilós birkózó térdét. Struhács egyébiránt optimista, azaz képesnek tartja a versenyzőket a szakág maradék kvótáinak begyűjtésére. Mint mondta, emberei a legjobb húsz közé tartoznak, tehát kedvező sorsolással és jó birkózással csatlakozhatnak a részvételt már korábban kiharcoló Lőrincz Tamáshoz (66), Bácsi Péterhez (74), Fodor Zoltánhoz (84) és Deák Bárdos Mihályhoz (120). A kvartett pénteken utazik a társak után, mivel a gárda a versenyt követően két héten keresztül Olaszországban edzőtáborozik. Ha Kliment, illetve Virág nem szerez kvótát, akkor a második, május 23–25. közötti újvidéki megméretésen Korpási Bálint és Kiss Balázs kap lehetőséget. A csütörtöki sorsoláson eldőlt, Módos Péter az első fordulóban a tavalyi Eb-18. lengyel Mariusz Los ellen kezd.

Legfrissebb hírek

Harmadik lett az ETO FC a Duna-kupán

Labdarúgó NB I
19 perce

Hét Domb: Milák egyéni rekordja, újabb világcsúcs

Úszás
25 perce

Negyvenöt perc után nem bír egymással Kanada és Dél-Afrika

Foci vb 2026
28 perce

Sikeres magyar főpróba az oroszok ellen

Kosárlabda
51 perce

A kiesés után távozik a dél-koreai szövetségi kapitány

Foci vb 2026
1 órája

Strandkézilabda-vb: a férfiaknál Németország, a nőknél Argentína nyert

Kézilabda
1 órája

Elkezdődött a Dél-Afrika–Kanada mérkőzés

Foci vb 2026
1 órája

Vb 2026, a 16 közé jutásért: Dél-Afrika–Kanada 0–0

Foci vb 2026
1 órája
Ezek is érdekelhetik