Sterbik ott lehet Pekingben

S. J.S. J.
2008.05.22. 00:40
Címkék

A vajdasági Adáról származó, egykor a Veszprémben is védő kapuszseni, Sterbik Árpád remek évadot zárt. Vezérletével a spanyol Ciudad Real visszaszerezte a BL-elsőséget Szilágyi Viktor csapatától, a német Kieltől (Sterbik immár kétszeres BL-győztes), s minden trófeát megnyert Spanyolországban, amelynek színeit képviselheti Pekingben.

Káprázatos sikersorozattal, öt nagy versenyt megnyerve zárta az idényt a hét végén a spanyol Ciudad Real. A kirgizspanyol Talant Dusebajev edző gárdájában Sterbik Árpád kapusnak nem csupán a BL-siker kiharcolásában jutott főszerep, hanem a spanyol bajnoki cím megszerzésében, a spanyol Király-kupa-győzelemben, az Asobal-kupa-sikerben és a spanyol Szuperkupa elhódításában is. A legfrissebb hír pedig arról szól, hogy spanyol színekben szerepelhet Pekingben.

„Ötből öt, mindenütt nyertünk, ahol elindultunk, ez nem rossz arány – nevetett a szerdától Veszprémben tartózkodó Sterbik Árpád, a Ciudad világklasszis kapusa, akinek a BLfinálé visszavágóján nyújtott káprázatos teljesítményéhez hasonlót ritkán látni a sportágban. – Huszonöt gólt kaptunk, és huszonnégy védett lövés állt a nevem mellett. Ez tényleg azt mutatja, jó napom volt, és a szerencse sem hagyott el. Talant Dusebajev csak nagyon ritkán dicsér, inkább tréfásan zrikál, de neki ez a pedagógiai eszköze. A kieli meccs után is csak annyit mondott, védhettem volna jobban is. Ez azt jelenti, jól védtem, s ő ehhez így gratulált.”

A nagy ünneplést kipihenték a ciudadiak, s a bajnokság utolsó fordulójában, immár aranyérmesként, hatalmas meglepetésre kikaptak a nem túl erős Algecirastól.

„Ennek a meccsnek már nem volt jelentősége, de azért illett volna megnyernünk – folytatta a kapus. – A mérkőzés után össze is csomagoltam, s indultam haza Adára. Útközben csak barátomnál, Mirza Dzombánál álltam volna meg Zágrábban. Gondoltam, megmutatom egykori veszprémi és ciudadi csapattársamnak, mit nyerhetett volna, ha tavaly nyáron nem tér haza Spanyolországból, de nem találtam otthon. Igaz, neki is van BLgyőzelme, amelyet két éve együtt szereztünk. Vasárnap érkeztem Adára, szerdán pedig eljöttem veszprémi barátaimhoz.”

Korábban arról ábrándozott Sterbik, milyen jól fog esni az augusztus 4-ig tartó pihenés, mert az idény végén már minden porcikája fájt.

„Ebből a hosszú szabadságból semmi sem lesz, mert néhány órával ezelőtt értesültem arról, a szerb szövetség hozzájárult, hogy spanyol színekben szerepeljek Pekingben – mondta. – Előbb persze a spanyoloknak tovább kell jutniuk a franciákkal, a tunéziaiakkal és a norvégokkal szembeni, május végi párizsi selejtezőből. Innen két csapat kvalifikál Pekingre. Aztán az olimpiai felkészülés július elején kezdődik.”

Sterbik elmondta, a bajnoki döntőig Veszprémben marad, de nem kíván bővebben beszélni erről a párharcról.

Legfrissebb hírek

Súlyosan megsérült a vb-től búcsúzó uruguayiak középpályása

Foci vb 2026
11 perce

A Los Angeles-i stadion készen áll a kanadaiak mérkőzésére – fotó

Foci vb 2026
16 perce

Takács Zsombor hatalmas szólóval győzött Pannonhalmán

Kerékpár
30 perce

Wimbledon: Fucsovics és Marozsán együtt indul párosban, Stollárék kiemeltek

Tenisz
44 perce

Red Bull: Idén először megvolt a teljesítmény a győzelemhez

F1
51 perce

Maratoni kajak-kenu Eb: Boros Adrián és Erdélyi Tamás diadala, Magyarország az éremtábla élén

Kajak-kenu
58 perce

„Ellopták egy nemzet álmát” – Ibrahimovic a VAR-t kritizálta az irániak meccse után

Foci vb 2026
1 órája

Bomba meglepetést hozott a testvérpárbaj a strandröplabda ob első fordulójában

Röplabda
1 órája
Ezek is érdekelhetik