A királyok visszatérnek

MOLNÁR CSABAMOLNÁR CSABA
2008.06.15. 00:49
Címkék

Vasárnap Székesfehérváron megmérkőzik egymással a tíz évvel ezelőtti férfi kosárlabdabajnoki finálé két résztvevője, az Albacomp és a Budapesti Honvéd. Tíz esztendővel ezelőtt lett bajnok története során először az Albacomp. Akkor a fehérváriak a Honvéd korszakos együttesével játszották a döntőt, s bár senki sem sejtette, a szinte „örökös budapesti bajnokcsapat” akkor szerepelt utoljára bajnoki fináléban, azóta csak vegetál. De ami az egyiknek egy fényes periódus zárását jelentette, a másiknak diadalmenet kezdetét. A székesfehérvári együttes játékosai a megnyert bajnoki döntő után szurkolóik vállán hagyták el a kis csarnok küzdőterét, s a fanatikusok a legnagyobb kedvencek fejére koronát helyeztek.

S a királyok vasárnap visszatérnek!

Az egyik legnagyobb sztár kivételével mindenki ott lesz, aki tagja volt a székesfehérvári kosárlabdázás első bajnokcsapatának. Lance Blanks nem jöhet, bár szíve szerint ezt tenné – ám a Cleveland Cavaliers egyik menedzsereként nem teheti meg, hogy otthagyja az NBA-ben a draft előtti legfontosabb tárgyalásokat. Viszont a többiek az ígéretek szerint hiánytalanul megérkeznek: Robert Shannon, Dávid Kornél, Halm Rolland, Góbi Henrik, Bodrogi Csaba, Matus Gábor, Gémes Levente, Sajni Balázs, Béres Gábor, Baumgartner Balázs, Képli Péter és Posch Dániel mindannyian magukra öltik az Albacomp mezét, a kispadon a sikerszéria elindítója, Farkas Sándor ül majd, akinek segítője Peresztegi Nagy Ákos a tavaly elhunyt Tóth Attila helyett. Az ellenfelet Zsoldos András irányítja, s ott lesz a pályán Mészáros Zalán, Boros Zoltán, Sitku Ernő, Orosz László, Kis Attila és Mihály Gyula is.

„Azt szeretnénk, hogy a gála a székesfehérvári kosárlabdázás ünnepe legyen. Minden érintett gyorsan rábólintott a mérkőzés ötletére, s az előmeccs is megdobogtathatja a fehérvári szurkolók szívét, hiszen az Alba Regia játszik örök helyi riválisával, a Videotonnal” – mondta Halm Rolland, aki jelenleg az Albacomp ügyvezetője, a gála főszervezője.

Mindenesetre nem mindennapi élmény lesz látni a hajdani kedvenceket, az említetteken kívül még többek között Hegedűs Pétert, Huber Csabát, Varga Józsefet, a lengyel Wojciech Rosinskit vagy éppen Balsay Istvánt, Kiss Jánost, Köves Istvánt. A jegyek 1000 és 2000 forintért kaphatók.

Legfrissebb hírek

Mindkét kapitány örül, hogy nem 0–0, hanem 3–3 lett az algériai–osztrák csata

Foci vb 2026
3 perce

Vb 2026: Afrika a nagy nyertese, Ázsia a legnagyobb vesztese a 48 csapatos csoportkörnek

Foci vb 2026
7 perce

A Honvéd villogott a hibátlan FTC mellett – vízilabda-idényértékelő

Vízilabda
20 perce

Asztalitenisz: András Csaba bravúros győzelem után főtáblás az amerikai Grand Smash-en

Egyéb egyéni
33 perce

Pongó Máté: Vissza kell hoznunk a szurkolókat az egerszegi csarnokba!

Kosárlabda
57 perce

„Eladtuk a tevénket ezekért a jegyekért”

Foci vb 2026
1 órája

Rovnyai János: Életem nagy bulija volt az Eb-döntő!

Birkózás
1 órája

Cselgáncs: hétfőn kezdődik az ifjúsági Eb a Kanári-szigeteken

Utánpótlássport
1 órája
Ezek is érdekelhetik