Pénteken gazdára talál a kvóta

Sz. G.Sz. G.
2008.06.25. 01:33
Címkék

Nem vár tovább a szövetség vezetősége: pénteken kiválasztja azt a versenyzőt, aki a sportág egyetlen kvótájának birtokosaként szerencsét próbálhat az olimpián. Tatán éles edzésen bizonyít a három jelölt, Ádám Róbert (NYVSC, 56 kg), Baranyai János (NYVSC, 77) és Nagy Péter (Szegedi Lelkesedés, +105); a tréningen ott lesz Juhász István szövetségi kapitány, Fehér Tamás elnök, Halász István főtitkár és az érdekelt klubok edzői is. A szakvezető elmondta, hogy versenyszerű körülményeket teremtve, ugyanakkor több gyakorlatot engedélyezve tesztelik a három emelőt, akik lassan két hónapja készülnek abban a tudatban, hogy 33.3 százalék az esélyük a pekingi részvételre. A kiválasztásnál nemcsak a forma lesz döntő, hanem az is, hogy az adott súlycsoportban mekkora konkurencia várható. Jelen állás szerint Ádám négykilós súlytöbblettel küzd, neki 58.5-öt kell hoznia a mindenről határozó felmérőre, Baranyai 79 kilója megfelelő, míg az ólomsúlyú Nagy Péternek természetesen nem kell figyelnie a mérleget.

Legfrissebb hírek

Vb 2026: Algéria–Ausztria 0–0

Foci vb 2026
30 perce

Vb 2026: Jordánia–Argentína 0–1

Foci vb 2026
32 perce

Történelmi siker, Wissa és Mayele a legjobb 32 közé lőtte a Kongói DK-t

Foci vb 2026
43 perce

Kolumbia ikszelt Portugáliával és megnyerte a csoportot, a kongói DK is továbbjutott

Foci vb 2026
48 perce

Portugália nem tudta megverni Kolumbiát, Horvátországgal találkozik a legjobb 32 között

Foci vb 2026
55 perce

Messi nincs a kezdőben az argentinok utolsó csoportmeccsén

Foci vb 2026
57 perce

Zlatko Dalic: Ha mi Anglia lennénk, nem adták volna meg Ghána gólját

Foci vb 2026
1 órája

Modric, mint a jó bor: Ghána ellen a mezőny legaktívabb tagja volt – statisztikák

Foci vb 2026
1 órája
Ezek is érdekelhetik