Kellemes ellenfelek között

M. A.M. A.
2008.10.16. 03:45
Címkék

A lettországi női kosarasnap keretének első magyar vonatkozású eseménye az volt, hogy hat év után végre izgatottan várhattuk a jövő évi A-divíziós Európa-bajnokság, az öreg kontinens 16 legerősebb válogatottját felvonultató seregszemle sorsolását. Legutóbb 2003-ban Görögországban voltunk érdekeltek eme viadalon – akkor a 10. helyet sikerült megcsípni a még csak 12 csapatos mezőnyben –, azóta vártuk epekedve, hogy végre legyen miért rágni kicsit a körmünket, hogy lehessen álmodozni, ki mindenkit tudnánk megverni.

Nos, aki szurkolt, jól szurkolt, mert sikerült elkerülni a legveszélyesebb ellenfeleket.

A B jelű csoportra pillantva ugyanis egyöntetű a vélemény, hogy kedvező a sorsolás, sem az első kalapból megkapott Lettország, sem a másodikból mellénk rendelt Lengyelország, sem pedig a harmadikból nekünk jutó Görögország nem tűnik verhetetlennek. Utóbbi két válogatottat speciel még közelmúltbeli gyengébb korszakunkban is legyőztük, ráadásul egyaránt idegenben: a lengyeleket 2005. augusztus 7-én Jaworznóban 61–58-ra, a görögöket pedig 2006. szeptember 16-án Voloszban 69–68-ra. Az Eb házigazdájával viszont eddig csupán egyszer játszottunk: 1994. május 18-án Vilniusban, s akkor 60–50-re nyertünk.

„Nyilvánvaló, hogy jó csoportba kerültünk, mint ahogy az is, hogy az A jelűben lenni maga az öngyilkosság. Most a lényeg az, hogy jó kis összetartást szervezzünk januárra, amelyre mindenki eljön, aki csak mozdítható” – hangzott a szövetségi kapitány, Rátgéber László gyorsértékelése, aki klubcsapata, a Szpartak Moszkva Region csapatmegbeszélése előtt néhány perccel lapunktól értesült a sorsolás eredményéről. Mivel orosz együttese csütörtökön mutatkozik be a legrangosabb sorozatban, az Euroligában, ráadásul címvédőként épp az Európa-kupa győztese ellen, Rátgéber nem tudott Rigában lenni a csoportbeosztáskor.

Ami pedig a mondandóját illeti: januárban szinte teljesen üres a honi versenynaptár, mindössze két női bajnokit írt eddig ki a Magyar Kosárlabdázók Országos Szövetségének versenyirodája az új esztendő első hónapjára, idő tehát éppenséggel lenne arra, hogy végre ne csak az idény elején és végén találkozzon a keret. A hírek szerint azonban a pénz hiányzik az összetartásra, az anyagiakon tehát megbukhat az amúgy jól hangzó terv. Kár lenne érte, mert fiatal csapatunk nagy lehetőséget kapott azzal, hogy kifejezetten kellemes csoportba került, az esélyeink tehát – ránézésre legalábbis – nem rosszak.

Legfrissebb hírek

F1, Osztrák Nagydíj, verseny

F1
5 perce

Indul a kiesési szakasz a vb-n: erejükben és gyorsaságukban is bízhatnak a kanadaiak Dél-Afrika ellen

Foci vb 2026
53 perce

Öttusa-vk-döntő: Guzi Blanka 4., Erdős Rita 7. helyen ért célba a fináléban – videó

Egyéb egyéni
1 órája

Vb 2026: „Semmit sem tudok Boszniáról, és nem is akarok” – botrány lett belőle

Foci vb 2026
1 órája

Az uruguayi és a mexikói futballról, az ETO új vezetőedzőjéről – egy Mexikóben dolgozó uruguayi edző szemszögéből

Foci vb 2026
2 órája

„Életem egyik legrosszabb napja ez” – de Nico Williams nem adja fel

Foci vb 2026
2 órája

Országúti kerékpáros ob: Zsankó Petra az időfutam után a mezőnyversenyben is győzött

Kerékpár
2 órája

Gólszerző testvérpár

Foci vb 2026
2 órája
Ezek is érdekelhetik