Van mit feledtetniük

R. B. B.R. B. B.
2009.02.22. 01:41
Címkék

Erőltetett menet.

Ez a kijelentés mindkét csapatra érvényes, hiszen igen kemény sorozat közepette találkozik egymással a Honvéd és az Eger a Kőér utcában vasárnap 12.45 órától. A Domino február 3. óta kétszer mérkőzött meg a Kazanynyal (a LEN-kupában az oroszok mentek tovább), majd következett a Szeged és a Fradi elleni, két döntetlent hozó rangadó, miközben az egriek a Partizan Beograddal küzdöttek a nemzetközi porondon, a múlt héten pedig a Szegeddel (sikerrel) és a Vasassal (sikertelenül) csatáztak.

„A sok meccs megedzett bennünket, túl sokat nem vesz ki belőlünk egy-egy találkozó, ráadásul most volt egy hét felkészülési időnk az Eger ellen – kezdte Gergely István, a Honvéd kétszeres olimpiai bajnok kapusa. – A múlt heti dupla forduló vegyesen sikerült, a két döntetlen közül az elsőnek örültünk, a második miatt búslakodtunk, igaz, rosszabbul is elsülhetett volna a két mérkőzés.

Az Eger elleni meccsen javíthatunk a helyzetünkön.”

A dominósok egész héten vasárnapi riválisuk ellen készültek, legyőzhetőnek tartják ellenfelüket. Természetesen korábbi csapattársa, a nyáron Hárai Balázs társaságában a Kőér utcából Egerbe szerződő Bárány Attila is a győzelemre gondol, csakhogy ő a hevesiek sikerére számít.

„Nagy pofon volt a Vasas elleni kudarc, de éppen a vasárnapi mérkőzéssel hozhatjuk helyre a vereséget. Élet-halál mérkőzés lesz a Honvéd elleni, ha nyerünk, már nem zárhatjuk rosszul az alapszakaszt – tekintett egy kicsit előre is a center, aki továbbra sem teljesen egészséges. – Kicsit náthás vagyok, de nem vészes. A héten végig edzettem, nagyon bízom benne, hogy nem fog kihatni a teljesítményemre a megfázás.

Éppen a sok fontos meccs miatt nem tudok rendesen meggyógyulni, nincs rá lehetőség, hogy kihagyjak három-négy napot – de fizikailag és mentálisan is bírnom kell a sorozatos rangadókat, a rájátszás is ilyen lesz.”

Ahogyan a Honvéd pólósai, az egriek is egész héten kizárólag a vasárnapi ellenfélre koncentráltak, a Domino több meccsét is megnézték, elemezték. A center tisztában van vele, hogy Szivós Márton a rivális kulcsembere, egyúttal úgy véli: ha kizárólag az ő semlegesítésére koncentrál az Eger, rosszul is végződhet az alapszakasz második helyének megszerzése szempontjából kulcsfontosságú rangadó.

Legfrissebb hírek

Ibrahimovicnál egyértelmű, ki a vb fő esélyese

Foci vb 2026
2 perce

„Különleges érzés” – a meccs legjobbjának megválasztott Mahrez az első vb-góljáról

Foci vb 2026
5 perce

Mindkét kapitány örül, hogy nem 0–0, hanem 3–3 lett az algériai–osztrák csata

Foci vb 2026
23 perce

Vb 2026: Afrika a nagy nyertese, Ázsia a legnagyobb vesztese a 48 csapatos csoportkörnek

Foci vb 2026
27 perce

A Honvéd villogott a hibátlan FTC mellett – vízilabda-idényértékelő

Vízilabda
41 perce

Asztalitenisz: András Csaba bravúros győzelem után főtáblás az amerikai Grand Smash-en

Egyéb egyéni
54 perce

Pongó Máté: Vissza kell hoznunk a szurkolókat az egerszegi csarnokba!

Kosárlabda
1 órája

„Eladtuk a tevénket ezekért a jegyekért”

Foci vb 2026
1 órája
Ezek is érdekelhetik