Felállni a padlóról

R. B. B.R. B. B.
2009.02.28. 23:11
Címkék

Ha a Partizan–Vasas mérkőzésnél a tétnélküliségről is írtunk, akkor vajon mit mondjunk az Eger–Marseille (18 óra, a belépés ingyenes) találkozóról? Az Euroliga Dcsoportjában sorra kerülő meccs legfőbb tétje ugyanis az, hogy a két együttes közül melyik szerzi meg első győzelmét a csoportmérkőzések ötödik fordulójában…

„Nem hiszem, hogy bárki gondolta volna, hogy az utolsó előtti körben az itthoni Marseille-meccsnek már nem lesz tétje – Kiss Csaba szavaiis arról árulkodnak, hogy az egriek nagyobb reményekkel vágtak neki a csoportküzdelmeknek. – Nem mondhatom,

hogy nagyon jó volt a hangulat a héten, de olyan vereségek után, amelyeket mostanában begyűjtöttünk, nem is lehet más. Az Euroliga mellett a bajnokságban sem úgy muzsikálunk, ahogyan elvárható. Padlón vagyunk, de valamit ki kell találni, felállni, leporolni magunkat, és menni tovább. Saját magunknak is meg kell mutatnunk, hogy nem vagyunk rossz csapat és annyira rossz játékosok, mint az eredmények mutatják, és a közönségnek is tartozunk annyival, hogy szombaton beugrunk a vízbe, s amennyire csak tudjuk, megverjük a Marseille-t. A változás hosszabb folyamat eredménye, de mindenkinek az a legfontosabb, hogy a régi Egert, egy önbizalommal, hatalmas szívvel játszó csapatot lásson viszont. Ha a fejekben és a szívekben rend van, elindulhatunk felfelé, s ez a meccs lehet az első állomása annak a folyamatnak, amely során visszatalálhatunk a helyes útra.”

Nem véletlen a borús hangulat az egriek háza táján, mivel az Euroliga-búcsún túl a bajnokságban előbb a Vasastól, majd a Honvédtól szenvedtek kellemetlen vereséget. Gerendás György edző alaposan ki is fakadt csapata produkciója miatt, mondván, a gyengébb szereplést felfogásbeli hiányosságok is okozzák. A szakembertől megtudtuk, nem beszéltek sokat a gondokról, a hét elején húsz percben elmondta a véleményét a csapatnak, és ezt követően igyekeztek felkészülni a szombati mérkőzésre. „Az, hogy a csapat nem állt össze, a játékosok hibája is, és az én felelősségem is – mondtaa szakember. – Az a cél, hogy fogadjuk el egymást, s fogadják el, hogy ők jó vízilabdázók, akik képesek meccseket nyerni.”

Legfrissebb hírek

A kiesés után lemondott Skócia szövetségi kapitánya

Foci vb 2026
6 perce

Jön a folytatás!

Foci vb 2026
8 perce

Az üzbégek vezetnek a félidőben, a kolumbiai–portugál mérkőzésen még nem esett gól

Foci vb 2026
23 perce

Elkezdődött a Kolumbia–Portugália és a Kongói DK–Üzbegisztán mérkőzés

Foci vb 2026
1 órája

Vb 2026: Kolumbia–Portugália 0–0

Foci vb 2026
1 órája

Vb 2026: Kongói DK–Üzbegisztán 0–1

Foci vb 2026
1 órája

Az L-csoportban is befejeződtek a küzdelmek, Anglia, Horvátország és Ghána is továbbjutott

Foci vb 2026
1 órája

Horvátország Ghána legyőzésével csoportmásodikként jutott tovább

Foci vb 2026
1 órája
Ezek is érdekelhetik