Amerikaiak szombatja

RÁCZ PÉTERRÁCZ PÉTER
2009.03.01. 01:25
Címkék
Ted Ligety győzelmével ért véget Kranjska Gorában a férfiak óriás-műlesikló világkupaversenye. Az olimpiai bajnok amerikai klasszis megismételte tavalyi sikerét. A hölgyek banszkói lesiklóviadalán az osztrák Andrea Fischbacher diadalmaskodott, de az igazi győztes a kristálygömböt elnyerő amerikai Lindsey Vonn.

Andrea Fischbacher egész héten „gyanús” volt, mindkét lesiklóedzésen ő volt a legjobb, sikere nem jelentett különösebb meglepetést. A végeredmény lényegében megfelelt a szerdai és csütörtöki tréningen látottaknak, a szlovén Tina Maze második és a pénteken diadalmaskodó svájci Fabienne Suter harmadik helye is reális.

Fischbacher erős­sége elsősorban a szuper G, ezt bizonyítja két junior-világbajnoki címe, valamint tavalyi sestriere-i vk-sikere. Azonban Bulgáriában kiderült: a leggyorsabb szakágban is képes felérni a csúcsra. „Egy éven belül megnyertem életem első világkupaversenyét, egy világbajnoki bronzot, és most lesiklásban is győztem. Mit kívánhatnék még?” – tette fel a kérdést magának a 23 éves Fischbacher.

Lindsey Vonn ezúttal a háttérben maradt, de 12. pozíciójával behozhatatlan előnyre tett szert a szakági sorozatban, így az amerikai veheti át a végső sikerért járó kristálygömböt. Vonn az előző évadban is maga mögé utasította a mezőnyt lesiklásban, ezzel megismételte honfitársa és példaképe, Picabo Street duplázását (1995, 1996). „Ez hatalmas teljesítmény. Az idén kicsit tovább kellett harcolnom a címért, de megvédeni mindig nehezebb, mint megszerezni” – jelentette ki Vonn, aki alighanem az összetettben is az élen végez, mivel hét versennyel a vége előtt 336 ponttal vezet barátnője, a német Maria Riesch előtt.

A magyar származású Ted Ligety szlovéniai első helye kissé váratlan. A kombinációban olimpiai bajnok amerikai az elmúlt időszakban rendre kiesett, vagy ha mégis befejezett egy versenyt, többnyire tízen kívül ért célba. A Val d’Isere-i világbajnokságon azért egy bronzzal jelezte, hogy kár lenne őt leírni.

Ligety Kranjska Gorában negyedik vk-versenyét nyerte meg, az előző háromhoz hasonlóan ezúttal is óriás-műlesiklásban. „Az eddigi szezonom eléggé kiábrándító volt – mondta Ligety. – A világbajnokságon elért harmadik hellyel újra nyeregben éreztem magam, de sajnos szlalomban továbbra sem szerepeltem túl jól. Ez nem tett jót az önbizalmamnak.”

Az alpesi nagyüzem vasárnap sem áll le, a férfiak műlesiklásban állnak rajthoz, míg a nők szuper óriás-műlesiklásban vetélkednek.

Legfrissebb hírek

Amerikai pite: Portugália csak magának köszönheti a nehezebb ágat – vb-kibeszélő, 17. nap

Foci vb 2026
12 perce

„Messi, mindig Messi” – az Olé főcíme

Foci vb 2026
19 perce

Rangnick: Még sohasem éltem át hasonlót futballmeccsen!

Foci vb 2026
27 perce

Vb 2026: megvan mind a tizenhat párosítás – mutatjuk az ágrajzot!

Foci vb 2026
31 perce

Ez ám a végjáték! Két gól a 90. perc után, ami megrengette Algériát, Ausztriát – és Iránt… VIDEÓ!

Foci vb 2026
47 perce

Messi a gólokat, Argentína a tizenegyeseket halmozza a világbajnokságokon

Foci vb 2026
56 perce

Az utolsó pillanatban dőlt el: Ausztria továbbjutott, Irán kiesett – lezárult a csoportkör

Foci vb 2026
1 órája

Lionel Messi csereként döntött rekordot, Argentína százszázalékos mérleggel nyerte meg a J-csoportot

Foci vb 2026
1 órája
Ezek is érdekelhetik