Sima osztrák siker

R. P.R. P.
2009.03.01. 01:25
Címkék

A várakozásnak megfelelően Ausztria győzött a libereci északisí-világbajnokság síugrócsapat-versenyén. Hogyne nyertek volna az osztrákok, amikor közel s távol nekik volt a legjobb válogatottjuk. Soraikban tudták a világkupa éllovasát, Gregor Schlierenzauert, valamint a négysáncversenyt megnyerő Wolfgang Loitzlt – így pedig csakis az aranyat célozhatták meg. Végeredményben nem okoztak csalódást, de a 33.5 pontos különbség talán nagyobb is lehetett volna. Azonban a második norvégok szintén remekeltek – elsősorban Anders Bardal kiváló ugrásainak köszönhetően ma­radtak tisztes távolságon belül. Az osztrákok sorozatban harmadszor diadalmaskodtak, négy éve Val di Fiemmében, s 2007-ben Oberstdorfban sem találtak legyőzőre. Nagy csalódás a finnek produkciója. Bár az egyéni eredményeket figyelembe véve Matti Hautamäki a harmadik legjobb lett, társai gyengélkedése miatt csak a hatodik helyen végzett a nemzeti csapat.

Északi összetettben az amerikaiak szenzációs formában érkeztek Csehországba, mindhárom egyéni számban világbajnoknak örülhettek. Todd Lod­wick szerezte válgatottjuk első két aranyát, vasárnap Bill Demong tette teljessé a sikert. Ha a síugrás után nem hagyják félbe a csütörtöki csapatversenyt, most valószínűleg négy éremmel lennének gazdagabbak.

A hölgyek harminc kilométeres sífutószámában Justina Kowalczyk diadalmaskodott. A lengyel kiválóság az idei szezonban fantasztikus formában szerepel, Lodwick mellett egyértelműen ő Liberec másik sztárja. Bronzzal melegített be tíz kilométeren, majd egy hete az üldözéses viadal már az ő győzelmével ért véget. Emellett három vk-versenyt is megnyert az idén, így jelenleg a legjobb formában levő női sífutónak számít.

Legfrissebb hírek

Felkészülés: nem bírt egymással az Újpest és a kolozsvári Universitatea

Labdarúgó NB I
23 perce

A volt MLS-játékos beszólt Bielsának és Mourinhónak is

Foci vb 2026
26 perce

Francia bírók az ETO FC és a Ferencváros nemzetközi kupanyitányán is

Bajnokok Ligája
35 perce

Felkészülés: a Nyíregyháza kétgólos vereséget szenvedett a Wolfsbergtől

Labdarúgó NB I
52 perce

Ferrari: Kissé furcsa, amikor sárga zászló mellett szerzed meg a pole pozíciót

F1
1 órája

Újra a németek meccsén működik közre a marokkói játékvezető

Foci vb 2026
1 órája

A potyázó Muslera elnézést kért a vb-n nyújtott teljesítménye miatt

Foci vb 2026
1 órája

Márton Richárd Eb-szintet úszott 200 pillangón

Úszás
1 órája
Ezek is érdekelhetik