BEK-döntő az előestén

ARDAY ATTILAARDAY ATTILA
2009.03.12. 23:14
Címkék

„Két vívó nyújtott kiemelkedő teljesítményt az elmúlt hónapokban, a dél-koreai Nam Hjun Hi és Varga Gabriella. Bízom benne, hogy elkerüljük Namot” – mondta a hét végi pesti Eximbank-világkupa kapcsán Szekeres Pál szövetségi kapitány. Mások másban bíznak. A tavalyi győztes Mohamed Aida azt mondta: „Remélem, Gabi nem elkerüli Namot, hanem megveri.” Hozzátette, furcsa lesz neki, hogy másfél évtized után nem vívóként lesz jelen a világkupán – amikor áldott állapotban mozogni megy, leginkább sétál (például férje kanadai lakhelyének környékén, Brit-Kolumbia golfpályáin) vagy salsázik. A páston a tavalyi döntőben legyőzött honfitársának, Varga Gabriellának akarja átadni a stafétabotot. A 2008-as ezüstérmes nem volt bőbeszédű: „Az edzésmunkám százszázalékos, a formám rendben van, jók az eredményeim, legalább a tavalyi helyezést szeretném elérni” – mondta Varga Gabriella.

A szombati selejtezőben nem kell vívnia, péntek délután viszont igen: Varga Katalinnal és Berta Adriennel a címvédő Honvédot képviselik a BEK-ben. A tavalyi második MTK mellett a román Steaua, egy orosz, illetve francia csapat lesz többek között az ellenfél, a hat órakor kezdődő döntőre itt is jók az esélyek.

Legfrissebb hírek

Felkészülés. a Nyíregyháza kétgólós vereséget szenvedett a Wolfsbergtől

Labdarúgó NB I
1 perce

Ferrari: Kissé furcsa, amikor sárga zászló mellett szerzed meg a pole pozíciót

F1
16 perce

Újra a németek meccsén működik közre a marokkói játékvezető

Foci vb 2026
16 perce

A potyázó Muslera elnézést kért a vb-n nyújtott teljesítménye miatt

Foci vb 2026
23 perce

Márton Richárd Eb-szintet úszott 200 pillangón

Úszás
23 perce

Triatlon-vk: szép magyar teljesítmények már az elődöntőben

Egyéb egyéni
26 perce

Az első meccs után visszalépett a címvédő a strandröplabda ob-n

Röplabda
30 perce

Argentína sötétkékben zárja az első szakaszt – a J-csoport mai mezei

Foci vb 2026
42 perce
Ezek is érdekelhetik