Tóth Tímea hazatér, és a Vácban folytatja

SIMON JÓZSEFSIMON JÓZSEF
2009.04.02. 08:10
Címkék
Leendő csapata, a Váci NKSE ellen lép pályára felkészülési mérkőzésen csütörtökön és pénteken Tóth Tímea (28 éves), a Hypo NÖ balátlövője, aki szerdán bejelentette: nem hosszabbít szerződést az osztrák klubbal, hanem követi Vácra Németh Andrást, az idény végén a Südstadttól szintén elköszönő edzőt.

„A szerződést még nem foglaltuk írásba, de Németh Andrással megállapodtam, hogy egy évig a Vácban, vagyis az ő új együttesében kézilabdázok – mondta a Nemzeti

Sportnak az átlövő, aki a zalaegerszegi Caolából 1997-ben került az FTC-be, majd az 1999–2000es idényben kölcsönjátékosként már szerepelt Vácon. – A Hypóban két évadot töltöttem, s ebből az első csodálatos volt. Élveztem a légiósélet minden varázsát, amely azonban bizonyos fokig elhalványult a második idényben. Bár Südstadtban közel voltam Magyarországhoz, mégis egyre erősebb lett bennem a vágy a hazatérésre.”

A Hypóval tavaly BL-döntőt játszó Tóth Tímea sérülésekkel és betegségekkel bajlódott, s ebben az évadban az volt az egyik legfontosabb feladata, hogy felépüljön, és visszanyerje erejét, formáját. Az utóbbi BL-fordulókban nyújtott teljesítményét figyelve elmondható, ez tökéletesen sikerült. Nem véletlen, hogy Imre Vilmos szövetségi kapitány is számít rá a vb- és Eb-selejtezők előtt álló keretben.

„Nem vertem nagydobra, hogy szeretnék hazatérni, mégis érkeztek ajánlatok magyar kluboktól meg persze külföldiektől is, például Dániából – folytatta Tóth Tímea. – Vác mellett szólt, hogy a hangulatos kisváros közel van pesti lakásomhoz, és itt továbbra is együtt dolgozhatok Németh Andrással, akivel szakmailag és emberileg is remekül megértjük egymást. Egyelőre az új csapat kialakítása a legfőbb feladat, és a magunk között próbaévnek tekintett következő idény után meglátjuk, menynyire jönnek be a számításaink.

Mindketten reménykedünk benne, hogy egy-két éven belül a Vác a hazai kézilabda meghatározó együttese lehet. Ehhez nekem sok gólt kell lőnöm, és a csapatépítésben a rutinomat is szeretném hasznosítani. Ugyanerre készülök a válogatottban is, erről már beszéltem a kapitánnyal, aki számít rám.”

Tóth egy hete kisebb könyöksérüléssel bajlódik, de azt mondta, a Győri Audi ETO elleni BL-elődöntőre (április 12. és 19.) biztosan felépül.

Legfrissebb hírek

Különleges cipőben futballozott a curacaói középpályás

Foci vb 2026
13 perce

Díjugrató vk: ír győzelem, Dömse Tamás legjobb magyarként negyedik lett

Egyéb egyéni
22 perce

Öttusa-vk-döntő: Szép Balázs remek futással tizedikként ért célba – videó

Egyéb egyéni
30 perce

Akropolisz rali: Ogier győzött Görögországban

Egyéb autó-motor
33 perce

A rájátszás előtt Franciaország a vb favoritja az Optánál

Foci vb 2026
34 perce

Mennyből a pokolba: egyik pillanatról a másikra szertefoszlottak az iráni remények – videó

Foci vb 2026
41 perce

Sipos Adrián: Örökké hálásak leszünk Chema Rodrígueznek

Kézilabda
44 perce

Verstappen és Antonelli végig kergette, de Russell kitartott az élen Spielbergben!

F1
53 perce
Ezek is érdekelhetik