A végső BL-diadal a cél

SIMON JÓZSEFSIMON JÓZSEF
2009.04.11. 01:34
Címkék

Csendesen, csak a szakmai munkára összpontosítva készül a nagyhéten a Győri Audi ETO a húsvétvasárnapi (20.15 óra, tv: Viasat3) nagy produkcióra, a Hypo NÖ elleni idegenbeli remélt győzelemre a BL-elődöntőben. Konkoly Csaba edző kirobbanó formában lévő csapatában mindenki egészséges, és nagyon elszántan várja a fellépést a nyolcszoros BEK- és BL-győztes südstadti otthonában. Az „örökös”, 1977 óta sorozatban osztrák bajnok Hypo (Németh András mester, valamint Kirsner Erika, Tóth Tímea és a még csak 18 éves Léránt Vivien csapata) ugyancsak otthon s híreink szerint szintén nagyon sikeréhesen gyakorol. Erről, valamint a Győrről és a BLelődöntő esélyeiről Kirsner Erikát kérdeztük, aki sikeres egyetemi vizsgája után éppen megérkezett Budapestről Bécsbe.

„A diplomamunkámmal elkészültem, s már csak egy szigorlatot és a záróvizsgát kell letennem, ezzel befejezem a tanulmányaimat, vagyis közgazdász leszek– mondta a válogatott balszélső, aki második légiósévadja végéhez közeledve még egy idényre aláírt a Hypo világhírű sikercsapatához. – Az eddigi sikeres egyetemi vizsgák után lelkileg megkönnyebbültem, és most csak a kézilabdára, a BL-elődöntőre figyelek. Csapatunknak eddig jól ment ebben az idényben, és a vezetők ezt várják a folytatásban is. Tavaly is BL-döntőt játszottunk Németh András irányításával, de balszerencsésen elvesztettük a Zvenyigorod ellen. Azóta jobban összeállt a csapatunk, és az idén végre aranyat szeretne ünnepelni.”

A magyar játékos szerint a südstadti Bundessportzentrumban, a Hypo legendás csarnokában a megszokott ritmusban folynak az edzések. A hét elején napi két, aztán csak egy gyakorlást vezényelt Németh edző, aki videós elemzésekkel is „okosítja” a győrieket nagyon tisztelő, de tőlük cseppet sem rettegő dél-koreai, brazil, bosnyák, német, magyar, honosított és született osztrák hírességeket.

„Ismerjük a Győrt, de nem készülünk külön taktikával ellene, a saját játékunkat próbáljuk majd minél jobban megvalósítani – folytatta Kirsner. – Ezt tettüka balkáni regionális ligában is, amelyben a BL-küzdelmekre készültünk a ligát megnyerő Kapronca, a Szkopje, a Lokomotiva Zagreb, a Ljubljana és a Ljubuski ellen. Az utolsó fordulóban az első helyért mérkőztünk a Podravka Koprivnicával, de mivel kikaptunk, a harmadik helyre szorultunk. A Győr az erősebb magyar bajnokságban listavezető, és legutóbb a Magyar Kupa megvédésével is megmutatta erejét. Minden poszton két-két nagyon jó játékosa van, és a bravúrkapusok irányította védekezés a fő erénye.”

A klasszis balszélső a másik elődöntőről azt mondta: a Viborg csapatként annak ellenére is egységesebb és jobb, mint a Valcea, hogy Bojana Petrovics-Popovics térdsérülése miatt befejezte ezt az évadot.

Legfrissebb hírek

Különleges cipőben futballozott a curacaói középpályás

Foci vb 2026
2 perce

Díjugrató vk: ír győzelem, Dömse Tamás legjobb magyarként negyedik lett

Egyéb egyéni
11 perce

Öttusa-vk-döntő: Szép Balázs remek futással tizedikként ért célba – videó

Egyéb egyéni
19 perce

Akropolisz rali: Ogier győzött Görögországban

Egyéb autó-motor
22 perce

A rájátszás előtt Franciaország a vb favoritja az Optánál

Foci vb 2026
23 perce

Mennyből a pokolba: egyik pillanatról a másikra szertefoszlottak az iráni remények – videó

Foci vb 2026
30 perce

Sipos Adrián: örökké hálásak leszünk Chema Rodrígueznek

Kézilabda
33 perce

Verstappen és Antonelli végig kergette, de Russell kitartott az élen Spielbergben!

F1
42 perce
Ezek is érdekelhetik