Rátgéber László: óra indul

MIHÁLYI ANDRÁSMIHÁLYI ANDRÁS
2009.05.06. 00:52
Címkék

A pécsi Nagy Lajos Gimnáziumban kezdődött el hétfőn a magyar női válogatott felkészülése a lettországi Európa-bajnokságra, amely június 7-én rajtol.

A stáb, mint egy fogadóbizottság, kint állt az udvaron: Rátgéber László szövetségi kapitány, Fűzy Ákos és Tapodi Péter edző, Szabó István technikai vezető, valamint Hajba Ferenc gyúró mutatta a helyes irányt az onnan egyébként már látszódó tornaterem felé – ott öltöztek a lányok, de a névsorolvasásból kiderült, korántsem mindegyikük. Öten nem vettek részt az első edzésen a 17 tagú keretből: Bujdosó Nóra és Englert Orsolya a francia bajnokság elhúzódása miatt, Krivacsevics Tijana és Raksányi Krisztina tanulmányi okokból, Vajda Anna pedig a bajnoki bronzcsatában kiújult bokasérülése miatt (kedden megy MR-vizsgálatra). Ő, pécsi játékos lévén, ott volt az edzésen, de csak a padról nézte, ahogy Császár Andrea, Fegyverneky Zsófia, Fűrész Diána, Honti Kata, Horti Dóra, Horváth Zsófia, Hor­váth Zsuzsan­­na, Németh Bernadett, Semsei Bar­­bara, Somogyi And­­rea, Ujhelyi Petra és Vida Anna kis futással elkezdi a gyakorlást Tapodi tréner irányítása mellett.

De tényleg csak kicsivel, mivel a hosszú klubszezon itthon egy hete fejeződött be, így nem kezdett el alapozni a csapat, hanem már hétfőn taktikai elemek kerültek terítékre. Pénteken már mérkőzést játszik a válogatott Csehországban, ahol Luhacovicében három egymást követő napon is megmérkőzik a vendéglátókkal. Mint Rátgéber elmondta, rutintalan a társaság, ezért sok meccset fog játszani a következő hetekben, hogy elegendő nemzetközi tapasztalatra tegyen szert – tizenegy találkozót kötöttek le, többek között olyan rangos ellenfelekkel, mint Ausztrália, Franciaország vagy Oroszország, három fellépés függőben van. A mieink sokat gyakorolnak tehát élesben, aminek az is az előnye, hogy a kiegészítő emberek is lehetőséget kapnak a bizonyításra. A kapitány legalábbis azt ígérte, minden poszton mindenkit kipróbál, aztán persze csökken a keret létszáma, az Eb-re 12 játékos utazik.

„Egy meccset mindenképp meg kell nyernünk” – kezdte a kapitány az együtteshez intézett szózatát, utalva arra, hogy a 16 csapatos kontinensviadal első csoportkörét követően az utolsó helyezettek kiesnek, s hazamennek. Ennek az elkerülése a minimális cél, női válogatottunk lehetőségeinek felső határát viszont még ő sem látja, mivel egyelőre nem tudja, számíthat-e az együttes legjobbjára, Vajda Annára. Aki csak „betévedt” a pályára, amikor már mindenki azt leste a teremben, mikor ér véget Németh Bernadett spontán büntetőszériája. Már túl volt a százon, s még mindig nem remegett meg a keze, persze minden sorozat megszakad egyszer... Igaz, ez nem magától szakadt meg… Fűzy Ákos magyarázata: „Százkilenc lett a vége. De csak azért, mert a gonosz Vajda bokán lőtte a labdával.”

A hangulattal tehát nincs gond.

Legfrissebb hírek

Az üzbégek vezetnek a félidőben, a kolumbiai–portugál mérkőzésen még nem esett gól

Foci vb 2026
9 perce

Elkezdődött a Kolumbia–Portugália és a Kongói DK–Üzbegisztán mérkőzés

Foci vb 2026
1 órája

Vb 2026: Kolumbia–Portugália 0–0

Foci vb 2026
1 órája

Vb 2026: Kongói DK–Üzbegisztán 0–1

Foci vb 2026
1 órája

Az L-csoportban is befejeződtek a küzdelmek, Anglia, Horvátország és Ghána is továbbjutott

Foci vb 2026
1 órája

Horvátország Ghána legyőzésével csoportmásodikként jutott tovább

Foci vb 2026
1 órája

Ezúttal elmaradt az erődemonstráció, Anglia Bellingham vezérletével hozta a kötelezőt Panama ellen

Foci vb 2026
1 órája

Bellingham és Kane öt percen belül betalált – videók

Foci vb 2026
1 órája
Ezek is érdekelhetik