„Semmit sem változtam!”

SINKOVICS GÁBORSINKOVICS GÁBOR
2009.06.17. 01:14
Címkék
Sokan a határozottsága, ellentmondást nem tűrő egyénisége, míg mások éppen a stílusa miatt nem szeretik. Pintér Attila bajnok volt a Ferencvárossal, kupagyőztes a Sopronnal, s kiesett a Vasassal. Az ETO-hoz azért szerződtették, hogy rendet tegyen, és eredményes legyen a csapattal. Hogy a feladat mennyire aktuális, jelzi, a győriek egyik játékosa, Völgyi Dániel a minap arról beszélt, ha az új edző nem játszatja, akkor adják inkább kölcsön. Ennek ismeretében igazán érdekes: mennyire változott meg a korábban szigorú edző, s miként fogadja őt a közeg…

Tökéletesen szabad kezet kap?Tökéletesen szabad kezet kap?

A szakmai munkában természetesen enyém a felelősség, és mindenben én döntök – mondta Pintér Attila, az ETO új vezetőedzője.

Meglepte a győriek ajánlata?

Hazudnék, ha azt mondanám, hogy már nem vártam egy megtisztelő ajánlatra. Három évig voltam kispad nélkül, de nekem nem szokásom kopogtatni egyetlen klub ajtaján sem munkáért, kispadért kuncsorogva. Büszkeséggel hallottam, hogy az elmúlt időszakban több helyen is felvetődött a nevem, mint ahogy óriási megtiszteltetésnek tartom, hogy most már én vagyok, én lehetek a Győr vezetőedzője. Élmény lesz itt dolgozni, és úgy gondolom, a futballistáknak játszani is.

Ha már a játék… Mit várnak öntől Győrben, milyen célokkal vág neki az ETO a következő idénynek?

Elkezdődik a hároméves folyamat, amelyben az első esztendő jelenti az első lépcsőfokot. Meglátjuk, ez idő alatt mire leszünk képesek. Egy viszont biztos, mindig és mindenki ellen győzelemre játszunk. Más célt nem is ismerek.

S erre alkalmas a jelenlegi keret?

Ezt a kérdést még most ne feszegessük. Elégedjen meg annyival, hogy hétfőn, amikor elkezdődik a felkészülés, minden kiderül. Mindenki megtudja, hogy az ETO milyen kerettel vág neki a szezonnak.

Meglehetősen diplomatikusan fogalmaz, pedig a jelek szerint nem fogadták hurrázva a győri öltözőben. Megváltozott, lehiggadt?

Nem, semmit sem változtam! De miért is kellett volna?

Edzőként olyan élmények érték – például a Ferencvárosból történő távozására gondolok, amikor is a játékosok egy

része levélben tudatta a közvéleménnyel, hogy nem kíván önnel együtt dolgozni… –, hogy ezentúl inkább visszafogja magát.

Nem, nem! Semmit nem csinálnék másként most sem! Amit tettem, mindig az adott klub érdekei miatt cselekedtem. A siker, a győzelem motivált, legjobb tudásom szerint dolgoztam mindenhol. Egyébként pedig felesleges felemlegetni a múltat. Engem már nem érdekel mindaz, ami történt. Előretekintek, ahogy mondani szokták, a múltból már nem lehet megélni. Az elmúlt három év alatt jutott időm külföldi szakmai utakra menni, amelyek alatt sokat tanultam.

Hol járt?

A legtöbbször Hollandiában. Néztem meccseket, edzéseket, és készültem a folytatásra, nem egy újságcikk, hanem egy könyv sem lenne elég ahhoz, hogy elmondjam, amiket láttam. Órákig beszélhetnénk a játékrendszer változásairól, az új és még újabb alapmozgásokról. Edzőként elkápráztatott a Barcelona, Josep Guardiola – mondjuk így – tapasztalatlan trénerként is a csúcsra jutott, mert nemcsak zseniális játékosai vannak, hanem remek kézzel mozgatja őket. Magyarországon mást sem hallani kritikaként, mint hogy ballábas játszik a jobb szélen, de ez ott, a katalánoknál senkit sem zavar. Lionel Messi csodálatos teljesítményre képes ezen a poszton is, de ebbe inkább ne is menjünk bele.

Azt mondja, nem változott, azért mégis érdekelne, hogy a győri öltözőben majd ugyanaz a Pintér Attila követeli meg a fegyelmet, vagy irodalmi stílusban tolja majd le a fiúkat?

Erre a kérdésre nagyon könynyű lesz felelnem: engem rengeteg olyan futballista hív fel a mai napig, akikkel korábban együtt dolgoztam. Most is kíváncsiak a véleményemre, sok mindent megbeszélünk egymással. Ők vannak többen, és nem azok, akik egykoron teljesítmény nélkül szerették volna megtölteni a pénztárcájukat; úgyhogy a habitusom nem változik. Hangsúlyozom, mindent a klubért és a sikerért teszek.

Legfrissebb hírek

Videó: Cristiano Ronaldo nem állt meg az újságíróknak, de röviden reagált a Kolumbia elleni döntetlenre

Foci vb 2026
7 perce

Strandkézilabda-vb: nyolcadik lett a magyar válogatott

Kézilabda
26 perce

Ibrahimovicnál egyértelmű, ki a vb fő esélyese

Foci vb 2026
39 perce

„Különleges érzés” – a meccs legjobbjának megválasztott Mahrez az első vb-góljáról

Foci vb 2026
42 perce

Mindkét kapitány örül, hogy nem 0–0, hanem 3–3 lett az algériai–osztrák csata

Foci vb 2026
1 órája

Vb 2026: Afrika a nagy nyertese, Ázsia a legnagyobb vesztese a 48 csapatos csoportkörnek

Foci vb 2026
1 órája

A Honvéd villogott a hibátlan FTC mellett – vízilabda-idényértékelő

Vízilabda
1 órája

Asztalitenisz: András Csaba bravúros győzelem után főtáblás az amerikai Grand Smash-en

Egyéb egyéni
1 órája
Ezek is érdekelhetik