Maradni sem rossz, de jobb lenne menni

KAMLER JÁNOSKAMLER JÁNOS
2009.06.23. 23:06
Címkék
Juhász Roland 2005 nyarán szerződött az Anderlechthez, s az azóta eltelt időszakban először fordult vele elő, hogy üres kézzel zárta az idényt. A brüsszeli lilákkal két-két bajnoki címet, illetve belga Szuperkupát, valamint egy Belga Kupát nyerő 25 esztendős magyar hátvéd a trófea nélküli évad után revánsra készül, bár az sem lenne ellenére, ha arra már nem lenne módja. Sőt!

Megemésztették már a Standard Liege ellen elveszített bajnoki döntőt?Megemésztették már a Standard Liege ellen elveszített bajnoki döntőt?

Muszáj volt, bár nem ment könnyen – nekem legalábbis nem. Nem szoktam a körülményekre panaszkodni, de határozottan úgy érzem, hogy a Standard megkapta a kellő segítséget az aranyérem megszerzéséhez. Ezért erősen dolgozik bennem a bosszúvágy, mindenképpen szeretném, szeretnénk megmutatni riválisunknak, hogy melyik a legjobb csapat Belgiumban.

Ezt most úgy mondja, mint aki biztos benne, hogy az Anderlechtnél marad.

Már elkezdődött a felkészülés, én is a keret tagja vagyok, az a feladatom, hogy a futballra összpontosítsak, és az előttem álló egy hónapban a lehető legjobb erőállapotba hozzam magam.

Ez meglehetősen diplomatikusan hangzik.

Megmondom őszintén, momentán nem izgat különösebben az esetleges klubváltásom, menedzseremnek, Filipovics Vladannak is mindig azt mondom: pletykákkal, híresztelésekkel nincs értelme foglalkozni, ezért csak akkor szóljon, ha konkrétumok vannak. Ilyen jellegű megkeresésről márpedig nem tudok.

Akkor úgy kérdezem: szívesen maradna Brüszszelben?

Nyilván nem esne nehezemre, de ha már itt tartunk, szívesebben játszanék az Anderlechtnél erősebb európai csapatban, és azért dolgozom, hogy ez az álmom valóra váljon. Amikor négy éve ide kerültem, a fejlődésem szempontjából optimális választás volt a brüsszeli együttes, s most, hogy július elsején huszonhat éves leszek, talán megérett az idő az újabb váltásra. Nem is talán – igen, megérett rá az idő. Ugyanakkor az is igaz, hogy nem vagyok kényszerhelyzetben, akkor sem rándul görcsbe a gyomrom, ha a következő évadot is Brüsszelben kezdem, hiszen a bajnoki cím meg a Belga Kupa elhódítása kellő motiváció, nem beszélve arról, hogy a tavalyi Bajnokok Ligája-kisiklásunkat is illene helyrehozni – szóval az európai porond is vár ránk. Úgy fest, erősödik a csapat, ami a trófea nélküli idény után valahol természetes, hoznak például egy belső védőt is a Fiorentinától.

Ez azért utalhat valamire, nem igaz?

Igen, így, feltételes módban. Sőt olyat is olvastam, hogy a vezérkarnak van még egy kiszemeltje arra az esetre, ha én távoznék.

Tudja, mennyi a piaci értéke?

Ha jól tudom, négymillió euró.

Nem. A mértékadó transfermarkt.de szerint ötmillió.

Ezek szerint tényleg mértékadó, mert ahogy hallom, az Anderlecht is ennyire tart. Noha nem látok bele a klub pénzügyeibe, az a gyanúm, hogy ha ötmilliós ajánlat érkezik értem, nem gördít akadályt a távozásom elé. S mivel még fejlődni szeretnék, kipróbálni magam ennél is magasabb szinten, nagyon várom már azt az ajánlatot. Hátha még ezen a nyáron megérkezik. Mondjuk a csatornán túlról.

Legfrissebb hírek

Russell megszerezte a pole-t a két Ferrari előtt; Verstappen a falban zárta a spielbergi időmérőt

F1
10 perce

Szép Balázs finalista a budapesti öttusa-vk-döntőn

Egyéb egyéni
22 perce

Motivációs problémával érkezett, bronzéremmel távozott Balatonfüredről

Csupasport
22 perce

Kosárlabda: napokon belül kirúghatják a Real Madrid sztáredzőjét – sajtóhír

Kosárlabda
23 perce

MotoGP: Raúl Fernández nyerte az asseni sprintversenyt

Egyéb autó-motor
51 perce

A spanyolok két játékosukat is elveszíthetik a vb hátralévő időszakára

Foci vb 2026
54 perce

Mbappé két gólpassza még döntő lehet

Foci vb 2026
1 órája

Uruguay után Algériánál is elvesztette az öltözőt a kapitány?

Foci vb 2026
1 órája
Ezek is érdekelhetik