Kilenc hónap kínjai

SINKOVICS GÁBORSINKOVICS GÁBOR
2009.06.25. 23:12
Címkék

Sokan őt tartják a legjobb ma gyar csatárnak. Van ebben igazság, Pál András már 16 évesen bemutatkozott az akkor másodosztályú Vasasban, hogy aztán 2003-ban, az angyalföldi klub ideiglenes megszűnése idején az MTK-hoz kerüljön. Azóta a kék-fehérek meghatározó futballistája, s kész csoda, hogy eddig egyetlen kapitány sem próbálta ki…

Sántít még?

Szerencsére már teljes erőből edzhetek – mondta Pál András az MTK 24 esztendős csatára. – Nagy szó ám ez, hiszen tavaly ősszel még a hetedik fordulóban szenvedtem bokasérülést, aztán szeptember huszonkettedikén megműtöttek, s úgy volt, hogy a januári felkészülésen már ott lehetek. Ehhez képest…

Ehhez képest kihagyta a teljes tavaszi idényt.

Miért?

Azért, mert komplikációk léptek fel, elfertőződött a sebem, így végül kilenc hónapot kellett kihagynom. Pokoli időszak volt, még az is megfordult a fejemben, hogy kettétörik a pályafutásom. Hiába próbáltam újra és újra bekapcsolódni a munkába, sántítottam. Az meg milyen hülyén néz ki, ha egy profi futballista sántikálva próbál cselezni.

Ott lehet a bajnoki rajton?

Már nincs panaszom, így alig várom hogy játszhassak.

Az MTK-ban?

Hol máshol? Ennek a klubnak rengeteget köszönhetek, mint ahogy Garami Józsefnek is. Meg aztán úgy tudom, számít is rám a vezetőség, így fel sem vetődött, hogy máshol folytassam.

Mondjuk Hollandiában?

Az jó lenne. Azt mondom, ha nincs ez a sérülésem, s kitart bennem a lendület, hiszen a szezon elején hat meccsen öt gólt szereztem, akkor talán lett volna esélyem külföldi szerződésre. Hollandiában el tudnám képzelni magam. S ha ott is jól menne, mehetnék Spanyolországba. De várjunk ezzel, előbb itthon bizonyítsak a szurkolóinknak és a szövetségi kapitánynak.

Nem bántja, hogy még a válogatott közelébe sem került?

Itthonról nem könnyű bekerülni, ez most is csak Rudolf Gergelynek sikerült. Talán majd ha külföldön leszek, felfedeznek. Igaz, az én posztomon nálam jobb játékosok jöhetnek szóba, Huszti Szabolcs, Dzsudzsák Balázs, Halmosi Péter – hol vagyok én tőlük?

Nincs önbizalma?

Ezzel nincs gond, csak ők többet tettek le az asztalra, mint én.

Nem macerálják azért, hogy erősödjön?

Biztos rám férne, mert nem vagyok az a testépítő bajnok,

pedig higgye el, rendszeresen kondizunk a csapattársaimmal.

Nem tart attól, hogy a 2008-as bajnokegyüttes a tavalyihoz képest is megygyengül majd?

Ilyesmi eszembe sem jut. Rengeteg tehetséges gyerek van nálunk, Gosztonyi András, Lencse László, hogy csak kettőt említsek. Jó lesz az MTK, azt mondom, mi leszünk a szezon meglepetéscsapata.

Legfrissebb hírek

Videó: Cristiano Ronaldo nem állt meg az újságíróknak, de röviden reagált a Kolumbia elleni döntetlenre

Foci vb 2026
10 perce

Strandkézilabda-vb: nyolcadik lett a magyar válogatott

Kézilabda
30 perce

Ibrahimovicnál egyértelmű, ki a vb fő esélyese

Foci vb 2026
42 perce

„Különleges érzés” – a meccs legjobbjának megválasztott Mahrez az első vb-góljáról

Foci vb 2026
45 perce

Mindkét kapitány örül, hogy nem 0–0, hanem 3–3 lett az algériai–osztrák csata

Foci vb 2026
1 órája

Vb 2026: Afrika a nagy nyertese, Ázsia a legnagyobb vesztese a 48 csapatos csoportkörnek

Foci vb 2026
1 órája

A Honvéd villogott a hibátlan FTC mellett – vízilabda-idényértékelő

Vízilabda
1 órája

Asztalitenisz: András Csaba bravúros győzelem után főtáblás az amerikai Grand Smash-en

Egyéb egyéni
1 órája
Ezek is érdekelhetik