Mégis lesz Interliga

R. B. B.R. B. B.
2009.07.05. 23:16
Címkék

A hét végén Belgrádba utazott Halmos R. Péter, a ZF-Eger és Sági Gábor, az Uniqa-UTE vezetője, hogy tárgyaljanak az új regionális bajnokságról, a magyar, szerb, román és szlovák csapatokat felvonultató Interligáról.

A megbeszéléseken döntés született arról, hogy létrehoznak egy szerb bejegyzésű céget, amely az Euro-Interligára (át)keresztelt sorozat lebonyolítását felügyeli. Ennek vezetője a Partizan Beograd első embere, az egykor jugoszláv színekben olimpiai bajnok kapus, Alekszandar Sostar lesz, míg az elnökségben a magyar klubokat Halmos R. Péter képviseli. Ezzel eldőlt, hogy a néhány héttel ezelőtt felröppent hírekkel szemben (anyagi okok miatt elmarad a sorozat), mégiscsak megrendezik a montegrói-horvát-szlovén Jadranska Liga után a régió második, országokon átívelő bajnokságát

Az Euro-Interligában körmérkőzéses rendszerben játszanak a csapatok (rájátszás nincs), s ezután alakul ki a végső sorrend. Szintén biztos már, hogy a magyar klubok egymás elleni mérkőzései beszámítanak a hazai bajnokságba, azaz ők ezzel letudják alapszakaszbeli összecsapásaikat. Az Euro-Interliga programja az itthoni és a nemzetközi versenynaptár ismeretében alakul ki.

Legfrissebb hírek

Portugália reménykedik: Kolumbia lesz Cristiano Ronaldo ötvenedik áldozata

Foci vb 2026
10 perce

Strandkézilabda-vb: a magyar válogatott kikapott a horvátoktól a negyeddöntőben

Kézilabda
25 perce

Tokmac Nguen, az FTC korábbi támadója a japán másodosztályba szerződött

Minden más foci
35 perce

Öttusa: Tárkányi Zsombor lemaradt a fináléról a budapesti vk-döntőn

Egyéb egyéni
45 perce

Messi nem lesz kezdő Jordánia ellen

Foci vb 2026
51 perce

A Mercedes maradt az élen az utolsó edzésen is, de ezúttal Russell volt a leggyorsabb

F1
59 perce

„Harcolunk egymásért” – Kwasi Sibo ígéri, Ghána célja a győzelem Horvátország ellen

Foci vb 2026
1 órája

Felkészülés: hátrányban volt, de végül három góllal győzött a Paks

Labdarúgó NB I
1 órája
Ezek is érdekelhetik