Horvátország: magas rangú futballvezetőt börtönöznek be
A bíróküldés manipulálásáért négyéves börtönbüntetést kapott kedden Zeljko Siric, a Horvát Labdarúgó-szövetség (HNS) volt alelnöke, egykori nemzetközi játékvezető. A mellékbüntetés szerint a szakember nyolc évig nem dolgozhat a HNS-nek.
Siric 2011 decemberében 30 ezer eurót fogadott el a Hajduk Split egyik vezetőjétől, hogy azokat a bírókat küldje a csapat mérkőzéseire, akiket a klub szeretne. Egy másik egyesülettől 15 ezer eurót kapott hasonló „szolgálatért".
A horvát futballt az elmúlt években több korrupciós botrány is megrázta. Bő két évvel ezelőtt 15 játékost és játékvezetőt ítéltek el bundázás miatt.
Legfrissebb hírek

Josko Gvardiol kommandós gyakorlattal készült a vb-re
Foci vb 2026
2026.06.17. 12:17
Ezek is érdekelhetik







