Dánia: már harmadház előtt tarthatják a futballmeccseket

MTI MTIMTI MTI
2020.06.30. 18:15
A dán kormány keddi döntésével engedélyezte, hogy a labdarúgó-bajnokság mérkőzéseit immár harmadház előtt rendezzék meg.

A dán pontvadászat május 28-án zárt kapuk mögött indult újra, majd június 10-étől már 500 nézőt beengedtek a találkozókra. A kormány azok után enyhített tovább a szabályokon, hogy három mérkőzésre tesztjelleggel 3500 szurkolót engedtek be.

A mostani határozat lényege, hogy a stadionon belüli távolságtartást kettőről egy méterre csökkentették, ezzel a klubok számára nagyjából harmadházas kihasználtság érhető el a stadionjaikban.

Minden egyesületnek ki kell dolgoznia a saját rendszerét, amelyet jóvá kell hagynia az egészségügyi hatóságoknak és a rendőrségnek is. Az élvonalbeli csapatok közül a Bröndby már jelezte is, hogy 28 ezer férőhelyes létesítményében így 8000 szurkoló lehet jelen.

A dán bajnokságból még hat forduló van hátra.

Legfrissebb hírek

A dán kapuslegenda szerint Roberto Martínez újabb válogatottat tesz tönkre

Foci vb 2026
2026.06.18. 16:36

„Van egy légzsákja, amely megvédi a haláltól” – Merkely Béla szerint Eriksen élete nincs veszélyben, de a futballvilágnak döntenie kell

Minden más foci
2026.06.09. 10:15

Christian Eriksen: Szeretnék mindenkit megnyugtatni, ez más volt, mint 2021-ben

Minden más foci
2026.06.08. 19:26

Ismét meccs közben esett össze a pályán Christian Eriksen

Minden más foci
2026.06.07. 20:14

Magyar siker Dániában: Gángó András aranyérmes az Aarhusszal

Minden más foci
2026.05.20. 11:27

Hosszabbított a Dániában légióskodó 18 éves magyar kézis, megsérült az FTC leendő kapusa

Kézilabda
2026.04.30. 11:46

Olaszország sorozatban harmadszor nem lesz ott a vb-n!

Foci vb 2026
2026.03.31. 23:37

Jasmin Mesanovic: Nem lesz könnyű az olaszoknak ellenünk

Foci vb 2026
2026.03.31. 09:55
Ezek is érdekelhetik