Észak-Amerika: harminccsapatos lehet az MLS

V. J.V. J.
2021.10.14. 13:51
null
Új MLS-csapatot jelenthetnek be (Fotó: Major League Soccer (MLS)/Facebook)
Néhány éven belül harminc együttesre emelhetik az észak-amerikai labdarúgó-bajnokság (MLS) létszámát.

 

Don Gerber, a liga első számú vezetője elmondta, a következő tizenkét hónapban várható bejelentés a bajnokság 30. együtteséről. Arról már korábban döntés született, hogy 2022-ben a Charlotte FC, majd rá egy évre – 29. együttesként – a St. Louis FC csatlakozik az MLS-hez.

A legesélyesebb város az újabb bővítési tervre Las Vegas, ahol Bill Foley, az NHL-ben szereplő Vegas Golden Knights tulajdonosa akar indítani egy futballcsapatot.

A jelenleg 27 gárdával működő MLS-ben három magyar játékos – Gazdag Dániel (Philadelphia Union), Sallói Dániel (Sporting Kansas) és Schön Szabolcs (FC Dallas) – szerepel. A bajnokság 1996-ban tíz csapattal rajtolt.

(MTI)

Legfrissebb hírek

Messi megsérült, tízgólos meccset nyert meg az Inter Miami

Minden más foci
2026.05.25. 07:01

Tizennégy bajnoki után menesztették Gazdag Dánielék edzőjét – hivatalos

Minden más foci
2026.05.18. 09:08

MLS: Messi betalált, Pintér csereként állt be az Inter Miamiba

Minden más foci
2026.05.18. 07:05

MLS: Sallóiék kikaptak, Gazdagék ikszeltek idegenben

Légiósok
2026.05.17. 08:30

MLS: Pintér Dániel nem játszott, Messi duplázott, nyolcgólos mérkőzésen nyert az Inter Miami – videó

Légiósok
2026.05.14. 08:14

MLS: Messi több mint kétszer annyit keres, mint a fizetési rangsor másodikja

Légiósok
2026.05.13. 12:25

NHL: hosszabbításban győzött és került előnybe a Vegas, egyenlített a Buffalo

Amerikai sportok
2026.05.13. 07:31

NHL: sima montreali siker a Buffalo ellen; már nem vezet a Golden Knights

Amerikai sportok
2026.05.11. 08:36
Ezek is érdekelhetik