Labdarúgás: Indonézia ismét érdeklődik az U20-as vb megrendezése iránt

2023.12.04. 09:31
Indonézia pályázni fog a 2025-ös U20-as labdarúgó-világbajnokság rendezésére, annak ellenére, hogy az ideit elvette az országtól a nemzetközi szövetség (FIFA).

Az indonéz elnök, Joko Widodo hétfőn jelentette be, hogy szándéknyilatkozatot fog küldeni a Nemzetközi Labdarúgó-szövetségnek (FIFA) és a két év múlva sorra kerülő tornát Szingapúrral közösen pályázza meg.

Az államfő bejelentése azért különösen pikáns, mert Indonézia rendezte volna az idei U20-as vb-t, de az izraeliek részvételét az országban övező politikai zűrzavar miatt a FIFA elvette a rendezés jogát az országtól. Az izraeli csapat először jutott ki a korosztályos világbajnokságra, amelyre eredetileg 2021-ben került volna sor, de a koronavírus-járvány miatt két évvel elhalasztották.

Az U20-as vb-t végül május 20. és június 11. között Argentínában rendezték.

Indonézia esélyei vélhetően mindezek ellenére nem lesznek rosszak, mivel a szombaton – a németek győzelmével – zárult U17-es világbajnokságot sikerrel rendezte meg.

A labdarúgó-vb mellett egy másik nemzetközi sportesemény is elmaradt Indonéziában, ugyanis az augusztusra kiírt, 14 sportágat felvonultató Strandvilágjátékok rendezésétől, egy hónappal a rajt előtt visszalépett. A rendezők azzal indokoltak, hogy a kormány elkésett a szervezők irányában fennálló pénzügyi kötelezettségeinek teljesítésével.

Legfrissebb hírek

Nagyváradról igazolt a Csíkszereda, Diósgyőrből a Sepsi

Minden más foci
2026.06.22. 18:01

Szerződést hosszabbított osztrák védőjével a Debrecen

Labdarúgó NB I
2026.06.22. 10:32

A hosszabbítások után körvonalazódik a Nyíregyháza kerete

Labdarúgó NB I
2026.06.22. 09:55

Búcsú Budafoktól: a sok csatát megélt kapitány, Kovács Dávid úgy döntött, befejezi a profi futballt

Labdarúgó NB II
2026.06.22. 09:21

Labdarúgás: az FTC nyerte az U16-os és az U19-es Magyar-kupát is

Utánpótlássport
2026.06.13. 20:30

Labdarúgás: a Vasas Kubala Akadémia nyerte meg az U17-es Magyar-kupát

Utánpótlássport
2026.06.12. 20:40

Tóth Balázs: A második félidő sokkal jobban nézett ki, az első nem volt jó

Magyar válogatott
2026.06.10. 10:24

Szűcs Tamás a Szoboszlai Dominiknek adott gólpasszáról: Tudtam, hogy ott lesz

Magyar válogatott
2026.06.10. 09:25
Ezek is érdekelhetik