Szóljon vidáman a síp! – Malonyai Péter jegyzete

MALONYAI PÉTERMALONYAI PÉTER
2024.05.30. 23:03

JÓ HÍRREL KEZDEM, amelyet a nagyfőnöktől kaptunk, nevezett Hanacsek Attilától. Aki a játékvezetők első embere a futballszövetségben, így szavait kérem hangsúlyosan kezelni!

Nos, örömmel javasolhatom, hogy olvasva a lapunk tegnapi számában készült interjút, igenis húzzuk ki magunkat, emelt fővel figyeljük a pálya tartozékait (nálam mindig azok, legfeljebb gépesítettek), mert minden a legnagyobb rendben van. Igen a VAR(rodásoknál) is, akik szigorúan a szabásminta alapján nézelődnek, ha kell. És milyen jól…!

Mert gondolták volna, hogy a bronzérmet joggal bukta el a Vidi, hiszen a (majdnem) gólt szerző Nikola Szerafimov harminc centivel belógott a diósgyőri védőhöz képest?! Ez – miközben a bírók diadala – Bartosz Grzelak edző felelőssége is, hiszen mondhatta volna a meccs előtt: „Nikola fiam, aztán nehogy belógjál nekem, akár egyetlen centiméterrel is, mert lesz nemulass!” Egyébként a pontos adat a Deltacast-rendszernek köszönhető, amiről persze mindenki tudja, micsoda (na, ja…), így perdöntő érv. Ott, ahol optimálisan csak akkor van jelen a mindennapok körzője, vonalzója, szögmérője, ha a gyerek az iskolából rohan ki a meccsre.

De menjünk a Hanacsek-beosztottak legjobbjához, Bognár Tamáshoz! A mindenhol rangsor­első bíróval készült beszélgetésben legalább megcsillan némi emberi, amikor arról beszél, a legfontosabb, hogy a gyerekei elérjék álmaikat. Ahol csak tudja, megsimogatja a futballszövetséget és a bírói testületet, de ezt nézzük el, tekintsük köszönetnek, de azért elismeri, hogy a VAR-nak éppen az lehet a hibája, ami a kütyük nélküli, parlagi, csupán sípos, ne adj’ Isten egy partjelzős meccseken – téved az ember.

Azért helyesbítek, nem ember, hanem emberek, hangsúlyosan többes szám, hiszen az ítélkezés úgymond személyi összetétele a futballban tekintélyesebbnek látszik, mint egy-egy igazán fajsúlyos bírósági tárgyaláson.

A tömeges tévedésből, a közös, ezért megfoghatatlan felelősségből már volt elég baj a történelem során, de igazuk van, ne túlozzunk!

Éppen elegendő, hogy a futball felkent hatalmasai mértéktelenek, túlbonyolítják azt, ami roppant egyszerű – volt. A kapus potyát kap, a csatár ziccert ront, a bíró téved – ennyi és kész.

Ez az én játékfelfogásom, de ne gondolják, hogy bajom van a bírókkal. Sőt! Örülök, hogy zűrös világunkban akadnak köztünk boldog, elégedett emberek. És még jó, hogy az elefántcsonttornyukból kihallatszik vidám fütyörészésük.

 

Legfrissebb hírek

Potyognak rendesen – Bodnár Zalán jegyzete

Foci vb 2026
18 órája

Visszatért a zseni – Thury Gábor jegyzete

Foci vb 2026
Tegnap, 0:05

NB I: hosszabbított az Újpest saját nevelésű játékosa – hivatalos

Labdarúgó NB I
2026.06.25. 10:29

A bakelit varázsa – Malonyai Péter jegyzete

Foci vb 2026
2026.06.24. 23:21

Szertefoszlott szkepticizmus – Mohai Dominik jegyzete

Labdarúgó NB I
2026.06.23. 23:12

Pótcselekvés – Vincze András jegyzete

Foci vb 2026
2026.06.21. 23:58

Ne szólj szám... – Thury Gábor jegyzete

Foci vb 2026
2026.06.20. 23:21

Ebből új stílusú Ferencváros lesz – Borbola Bence jegyzete

Labdarúgó NB I
2026.06.19. 23:51
Ezek is érdekelhetik