Szoboszlai Dominiknál Szalah, Marco Rossinál Yamal nyert volna a FIFA-szavazáson

A végeredmény a szurkolók szavazatai mellett a szövetségi kapitányok, válogatottak csapatkapitányai és újságírók voksai alapján alakult ki. Magyarországról a férfiak kategóriájában Marco Rossi és Szoboszlai Dominik mellett Szöllősi György, a Nemzeti Sport főszerkesztője, a Magyar Sportújságírók Szövetsége elnöke szavazott. Mindenkinél a három dobogós öt, három, illetve egy pontot kapott.
A FIFA kedd este közzétette, hogy az arra jogosultak kikre adták le szavazataikat, így kiderült, hogy Szoboszlai Dominik az első helyre liverpooli csapattársát, Mohamed Szalahot tette, a második helyre került nála a győztes Ousmane Dembélé, illetve harmadikként Kylian Mbappét jelölte meg a magyar válogatott csapatkapitánya.
Marco Rossinál a dobogóra felférő Lamine Yamal diadalmaskodott volna, Ousmane Dembélé mögé pedig a szintén a Paris Saint-Germainben futballozó Vitinha neve került.
Szöllősi György a legtöbb pontot a díjazott Ousmane Dembélének adta, a Barcelona fiatal sztárja, Lamine Yamal lett a második, míg a Real Madrid gólgyárosa, Kylian Mbappé a harmadik a sorban.
A LEGJOBB FÉRFI JÁTÉKOS
1. Ousmane Dembélé (francia, PSG) 50 pont
2. Lamine Yamal (spanyol, Barcelona) 39 pont
3. Kylian Mbappé (francia, Real Madrid) 35 pont

Az UEFA nem tervezi átvenni az ivószüneteket

Így fest a konföderációk tabellája az első forduló után

Újabb furcsa FIFA-szabály: a hosszú csók tilos!







