Allegri: Ismét az Inter lesz a fő riválisunk

2011.07.10. 13:38
null
Allegri tisztában van vele, hogy a szurkolók a BL-ben is jó eredményeket várnak el csapatától<br />(Fotó: Action Images – archív)
Massimiliano Allegri első idényében bajnoki címig vezette a Milant a Serie A-ban, de az olasz szakember nem elégszik meg ennyivel, a következő szezonban a Bajnokok Ligájában is maradandót szeretne alkotni. A piros-feketék vezetőedzője szerint ismét az Inter lesz csapata fő riválisa a scudettóért folyó harcban.

Massimiliano Allegri ismét megköszönte a játékosainak, hogy remek teljesítményt nyújtottak a legutóbbi szezon során, és így sikerült megnyerniük az olasz bajnokságot.

„Szerencsés voltam, mivel a Milan adott nekem néhány fontos játékost. Jó futballisták nélkül nehéz lenne nyerni, akármilyen jó is a csapatot irányító edző. Meg kell köszönnöm a játékosoknak, hogy keményen dolgoztak az egész szezon során" – mondta Allegri a La Gazzetta dello Sportnak.

A szakember arról is beszélt, hogy véleménye szerint melyik csapattal vívja majd a legnagyobb harcot a Milan a Serie A következő idényében: „Szerintem ismét az Inter lesz a fő riválisunk a scudettóért folyó harcban."

Allegrinek mindazonáltal volt egy kevés hiányérzete a legutóbbi évad után: tisztában van vele, hogy a piros-feketék szurkolói elvárják majd, hogy a Milan jobb eredményt érjen el a Bajnokok Ligájában.

„Nyilvánvaló, hogy jobban kell teljesítenünk a Bajnokok Ligájában, mint a legutóbbi idényben. Nagyon korán búcsúztunk legutóbb. Talán nem szolgáltunk rá a kiesésre, de a lényeg, hogy túl korai volt a búcsú. Bízom benne, hogy ezúttal a teljes keret a rendelkezésemre áll majd a kupasorozat kulcsfontosságú pillanataiban" – mondta Allegri.

Legfrissebb hírek

Nagyváradról igazolt a Csíkszereda, Diósgyőrből a Sepsi

Minden más foci
2026.06.22. 18:01

Szerződést hosszabbított osztrák védőjével a Debrecen

Labdarúgó NB I
2026.06.22. 10:32

A hosszabbítások után körvonalazódik a Nyíregyháza kerete

Labdarúgó NB I
2026.06.22. 09:55

Búcsú Budafoktól: a sok csatát megélt kapitány, Kovács Dávid úgy döntött, befejezi a profi futballt

Labdarúgó NB II
2026.06.22. 09:21

Labdarúgás: az FTC nyerte az U16-os és az U19-es Magyar-kupát is

Utánpótlássport
2026.06.13. 20:30

Labdarúgás: a Vasas Kubala Akadémia nyerte meg az U17-es Magyar-kupát

Utánpótlássport
2026.06.12. 20:40

Tóth Balázs: A második félidő sokkal jobban nézett ki, az első nem volt jó

Magyar válogatott
2026.06.10. 10:24

Szűcs Tamás a Szoboszlai Dominiknek adott gólpasszáról: Tudtam, hogy ott lesz

Magyar válogatott
2026.06.10. 09:25
Ezek is érdekelhetik