Rali: újra magyar bajnoki futamot rendeznek Salgótarjánban

MTI MTIMTI MTI
2009.05.12. 00:51
Címkék
Kilenc év szünet után újra Salgótarjánba látogat a magyar ralimezőny, kiegészülve a szlovák bajnokság versenyzőivel, az első Hell Energy Drink Salgó-Gemer-ralin, melyre május 15. és 17. között kerül sor.
A rendezvény mindkét ország bajnokságának a harmadik futama, amelyen a rajongók egyszerre láthatják a magyar első- és másodosztály, a szlovák első osztály, valamint a historic kategória autóit – hangzott el az esemény hétfői sajtótájékoztatóján.A versenyre 250 páros nevezett. Pénteken 17 órakor az ózdi városi stadionban salakpályás prológgal veszi kezdetét a száguldás, majd a második napon Szlovákiába költözik a mezőny, ahol három gyorsasági szakaszon mérik össze erejüket az indulók. Vasárnap a nógrádi megyeszékhely környékén, a ceredi, mátraszentimrei, valamint kazári pályán zajlik majd a küzdelem.„Örülök, hogy újra Salgótarjánban kerül sor ralifutamra, hiszen a helyi közönség az elmúlt években nagyon hiányolta ezt az eseményt” – mondta Székyné Sztrémi Melinda, a város polgármestere.„Tavaly volt szó először arról, hogy a két országnak közös futamot kellene rendeznie, és mostanra ezt sikerült is kivitelezni – mondta Móni István versenyigazgató. – A magyar párosok számára valószínűleg nem lesznek ismeretlenek a pályák, hiszen többen jártak már erre korábban, de így is izgalmas, érdekes futamra számítunk.”A főszponzor képviseletében Borcsik Betti elmondta: a Hell Energy Drink négy éve van jelen a magyar raliban, s mostanra sikerült létrehozni Romániában és Szlovákiában is a Hell Racing Teamet, így a két szomszédos ország bajnokságában is jelen van a Formula–1-es Williams-istállóval a múlt héten három évre szóló támogatói szerződést kötő cég.

A rali ob élcsoportja két futam után

1. Herczig Norbert, Baranyai László (Subaru Impreza S11 WRC) 37 pont
2. Spitzmüller Csaba, Kazár Miklós (Mitsubishi Lancer WRC) 32
3. ifj. Érdi Tibor, Csökő Zoltán (Subaru Impreza S12 WRC) 28

A rali ob élcsoportja két futam után

1. Herczig Norbert, Baranyai László (Subaru Impreza S11 WRC) 37 pont
2. Spitzmüller Csaba, Kazár Miklós (Mitsubishi Lancer WRC) 32
3. ifj. Érdi Tibor, Csökő Zoltán (Subaru Impreza S12 WRC) 28
Legfrissebb hírek

Vb 2026: a mexikói mez fogy a legjobban

Foci vb 2026
5 perce

Manzambi betalált kettővel mennek a svájciak

Foci vb 2026
9 perce

Vb 2026: csapatot keres a zöld-fokiak hős kapusa

Foci vb 2026
22 perce

Elkezdődött a második félidő, rögtön svájci góllal

Foci vb 2026
23 perce

Nagy góllal szereztek vezetést a bosnyákok – videók

Foci vb 2026
32 perce

A félidőben bosnyák vezetés, a svájci–kanadai meccsen még nincs gól

Foci vb 2026
35 perce

Kettővel vezettek a bosnyákok, majd Katar szépített

Foci vb 2026
55 perce

Vb 2026: lágyéksérülés miatt nem edzett a németek balbekkje

Foci vb 2026
1 órája
Ezek is érdekelhetik