Neszmélyi Emil ügyvéd, a Magyar Olimpiai Bizottság Etikai és Jogi Bizottságának tagja, a Sportjus főtitkára, 2016. május 20-án, magyar idő szerint hajnal négy órakor felért a Mount Everest csúcsára, egyúttal onnan kívánt sok sikert a riói olimpiára készülő magyar csapatnak – írta a mob.hu.
Az amúgy is embert próbáló teljesítmény értékét jelentősen emeli, hogy mindezt a nemzetközi hegymászó szakma által is nehezebbnek és technikásabbnak tartott északi – tibeti – útvonalon érte el, ami eddig más magyar állampolgárnak nem sikerült.
Összességében ő a negyedik magyar állampolgár, aki önerőből elérte a világ legmagasabb pontját, a további három eredményes magyar mászónak korábban ez a déli – nepáli – útvonalon sikerült.
Összességében ő a negyedik magyar állampolgár, aki önerőből elérte a világ legmagasabb pontját, a további három eredményes magyar mászónak korábban ez a déli – nepáli – útvonalon sikerült.

Legfrissebb hírek

A NOB 2029-ben döntene a 2036-os játékok helyszínéről
Egyéb egyéni
2026.06.22. 18:03

Köln megerősítette olimpiarendezési tervét
Egyéb egyéni
2026.06.20. 17:09

Népsport: hol volt még Budapest és a szuezi válság?
Népsport
2026.06.17. 14:23

Hova menjen először, aki kipróbálná a hegymászást?
Csupasport
2026.06.16. 17:48
Ezek is érdekelhetik



