Rio 2016: a kockázat miatt nem indul a férfi páros címvédője teniszben

2016.07.30. 21:35
Az egészségi kockázatra hivatkozva visszalépett a riói olimpián való indulástól a tenisztorna férfi páros számának címvédője, az amerikai Bryan testvérpár.

Bob és Mike Bryan szombaton közölte erre vonatkozó döntését. Azt mondták: családjuk egészsége a legfontosabb számukra.

Korábban a sportág több éljátékosa – például a román Simona Halep vagy a kanadai Milos Raonic – is visszalépett, távolmaradását a Zika-vírus jelentette veszélyekkel indokolva.

A szúnyogok által terjesztett Zika-vírus gyors nemzetközi terjedése miatt az Egészségügyi Világszervezet (WHO) február 1-jén globális egészségügyi vészhelyzetet hirdetett. A WHO szerint az amerikai kontinensen idén négymillióra emelkedhet a Zika-lázas megbetegedések száma. Jelenleg Brazília a leginkább érintett ország, ott másfél millióra teszik a fertőzések számát. A vírust elsősorban szúnyogok terjesztik, de szexuális úton is terjedhet. A Zika-vírus kisfejűséget (mikrokefáliát) és más agyi rendellenességeket okoz a várandósság idején megfertőződött nők magzatjainál.

A londoni bajnok Bob és Mike Bryan összesen 112 tornát nyert meg közösen, ezek közül 16 Grand Slam-verseny volt.

Legfrissebb hírek

Nevet váltott a Nemzetközi Teniszszövetség

Tenisz
2026.06.25. 12:22

Wimbledon: Piros Zsombor búcsúzott a selejtezőben

Tenisz
2026.06.24. 15:29

Stollárék párosa negyeddöntős Eastbourne-ben

Tenisz
2026.06.23. 18:58

Marozsán, Udvardy, Bondár és Gálfi is rontott a tenisz-világranglistán

Tenisz
2026.06.22. 09:54

Pegula döntő játszmában legyőzte Szabalenkát a berlini elődöntőben

Tenisz
2026.06.20. 17:41

Gyász: elhunyt Szikszay András, a legendás Csonti

Tenisz
2026.06.19. 20:01

Fritz lesz Marozsán következő ellenfele a hallei tenisztornán

Tenisz
2026.06.17. 15:58

Fucsovics Márton az első fordulóban búcsúzott a londoni tenisztornától

Tenisz
2026.06.16. 14:25
Ezek is érdekelhetik