Rio 2016: Skóciában született a „legtávolabbi” magyar olimpikon – csapattérkép!

2016.08.06. 10:15
Skóciában és Németországban is született magyar olimpikon a riói ötkarikás csapatból, a legtöbben a fővárosban látták meg a napvilágot, Tapolca nagyvárosokat is megelőz – térképen szedtük össze a MOB adatai alapján, hogy hol kezdődött az az út, amely 2016-ban Rio de Janeiróba vezetett.

A térkép már a NOB és a Nemzetközi Kajak-kenu Szövetség engedélye után kialakult helyzetet tükrözi, tehát Molnár Péter és Tótka Sándor szerepel rajta a csapatból kikerült Horváth Bence és Szomolányi Máté helyett.

A magyar küldöttség több mint fele született Budapesten, a fővárost Pécs (7) követi, majd Székesfehérvár (5) jön.

A „legtávolabbi” magyar Kozma Dominik, aki Skóciában született, méghozzá azért, mert édesapja, a 40-szeres magyar válogatott futballista, Kozma István a születése idején a skót Dunfermline együttesét erősítette.

Békéscsaba, Cegléd, Eger, Szolnok és Tapolca egyaránt négy olimpikont adott, a – jelenlegi – határokon kívül Kozma Dominik (Dunfermline, Egyesült Királyság/Skócia), Tóth Krisztián (Darmstadt, Németország), Douchev-Janics Natasa (Bácskapalánka, Jugoszlávia/Szerbia) és Mike Róbert (Temesvár, Románia) született a küldöttségből.

AZ OLIMPIA SZOMBATI PROGRAMJÁT ITT TEKINTHETI MEG!

Legfrissebb hírek

„Már az olimpiára kijutás is megérdemli az anyagi elismerést” – Fürjes Balázs az NS-nek

Egyéb egyéni
2026.06.25. 19:26

Történelmi döntés a NOB-nál: minden olimpikon több mint 3 millió forintot kap az olimpiai részvételért

Egyéb egyéni
2026.06.24. 17:59

A NOB 2029-ben döntene a 2036-os játékok helyszínéről

Egyéb egyéni
2026.06.22. 18:03

Köln megerősítette olimpiarendezési tervét

Egyéb egyéni
2026.06.20. 17:09

Fábián László: Az Olimpia Napján a napi mozgásé a főszerep

Egyéb egyéni
2026.06.20. 14:49

Népsport: hol volt még Budapest és a szuezi válság?

Népsport
2026.06.17. 14:23

Preisinger Sándor: Nem szabad elfelejteni az atlantai csapatunkat

Magyar válogatott
2026.06.14. 17:21

„Minden idők legjobb EOC-közgyűlését rendezték Budapesten” – Szpirosz Kapralosz elnök az NS-nek

Egyéb egyéni
2026.06.14. 13:03
Ezek is érdekelhetik