Női röplabda: Fábián Fanny is Kaposvárt választotta

nemzetisport.hu nemzetisport.hunemzetisport.hu nemzetisport.hu
2017.08.07. 11:12
Háromszoros felnőtt magyar bajnok és négyszeres Magyar Kupa-győztes feladóval erősítette még tovább 2017–2018-as keretét az 1. MCM-Diamant Kaposvári Egyetem NB I-es női röplabdacsapata. A legjobb hatba vágyó somogyi együttesben folytatja pályafutását a 22 esztendős Fábián Fanny.

A sportolónő a Vasas színeiben ismerkedett meg közelebbről a röplabdával 2003-ban, és a gyermek, a serdülő, az ifjúsági, majd a junior korosztályban is eljutott a magyar bajnoki címig, ráadásként az utánpótlás-válogatottban is rendre szerepet kapott.
A sportolónő a Vasas színeiben ismerkedett meg közelebbről a röplabdával 2003-ban, és a gyermek, a serdülő, az ifjúsági, majd a junior korosztályban is eljutott a magyar bajnoki címig, ráadásként az utánpótlás-válogatottban is rendre szerepet kapott.

Fábián Fanny a fővárosi piros-kékek felnőtt keretének tagjaként 2012-ben és 2013-ban bajnokságot és kupát nyert, 2014-ben a bajnokság végén ezüst-, a kupában újra aranyérmet akasztottak a nyakába.

A 2014–2015-ös évadban a TFSE csapatában játszott, aztán elfogadta a békéscsabaiak invitálását. A 172 centis feladó a BRSE gárdájával 2016-ban bajnoki címet és Magyar Kupa-elsőséget szerzett, míg a Közép-európai Liga küzdelmeit ezüstéremmel fejezte be.

Fanny az idén, immár jászberényi színekben, két negyedik helyezést könyvelhetett el. A Diamant új játékosa elmondta: döntésében nagy szerepet játszott, hogy a kaposváriak komoly terveket szövögetnek, és erős bajnokságban szeretnének jól teljesíteni.

Zarka Péter tanítványai augusztus 14-én, délelőtt kezdik a felkészülést, a bajnokság a válogatott Európa-bajnoki szereplése miatt októberben második hétvégéjén rajtol. Az alapszakasz első körében a kaposváriak – az elmúlt évi végeredmény alapján – várhatóan a Vasas Óbuda, a Fatum Nyíregyháza, az MTK, a TFSE és a Palota társaságában küzdenek a felsőházi tagságot érő első három pozíció eléréséért.

Legfrissebb hírek

Női röplabda Európa-liga: horvát győzelem az észtek ellen Kecskeméten

Röplabda
2026.06.13. 18:18

Férfi kosár NB I: Kaposvárról igazolt a címvédő Falco

Kosárlabda
2026.06.12. 21:10

Győzelemmel kezdte női röplabda-válogatottunk az Európa-ligát

Röplabda
2026.06.05. 23:58

A nők nyertek, a férfiak döntő szettben kaptak ki a MEVZA-torna rajtján

Röplabda
2026.05.20. 18:50

A Paks 113 pontot dobott, ki is egyenlített a férfi kosár NB I bronzcsatájában

Kosárlabda
2026.05.17. 20:24

Kiss Gréta: jó, hogy itt vannak a fiatalok, együtt küzdünk a világbajnoki álomért

Röplabda
2026.05.14. 10:03

A kemény munka mellett a jó közeg kialakítása is cél a magyar női röplabda-válogatottnál

Röplabda
2026.05.13. 18:41

Egyelőre a kupaezüst a legnagyobb sikerük – Pampuch Csaba és Gréta

Képes Sport
2026.05.13. 14:23
Ezek is érdekelhetik