Női röplabda Európa-liga: Csehország nyerte a sorozatot

2019.06.22. 21:43
A cseh válogatott nyerte meg a női röplabda Európa-ligát, mivel a szombati varasdi döntőben 3:1-re legyőzte a házigazda horvát csapatot.

A tavaly harmadik csehek 2012 után másodszor lettek aranyérmesek, a horvátok először állhattak dobogóra.

A bronzérmet a fehéroroszok szerezték meg, akik mindössze egyszer kaptak ki idén az Európa-ligában: az elődöntőben a csehek győzték le őket 3:1-re.

A magyar válogatott a csoportjában a horvátok mögött a második helyen végzett, a négyes döntőről a végül negyedik spanyolokkal szembeni rosszabb játszmaaránya miatt maradt le.

NŐI RÖPLABDA EURÓPA-LIGA
DÖNTŐ, VARASD (HORVÁTORSZÁG)
Csehország–Horvátország 3:1
(–18, 15, 22, 22)

Legfrissebb hírek

Koszovó legyőzése után elődöntőt játszik a női röplabda-válogatott

Röplabda
2026.06.21. 19:57

Egy lépésre az El-elődöntőtől a női röplabda-válogatott

Röplabda
2026.06.20. 18:50

Női röplabda Európa-liga: horvát győzelem az észtek ellen Kecskeméten

Röplabda
2026.06.13. 18:18

Kicsit nehezen, de Észtországot is legyőzte női röplabda-válogatottunk

Röplabda
2026.06.12. 19:31

Fekete Fanni: Túlteljesítettük az elvárásokat

Röplabda
2025.06.30. 19:25

Ezüstéremmel zárt a női röplabda-válogatott Ängelholmban

Röplabda
2025.06.29. 21:36

Röplabda: a finálé a tét Ängelholmban és Amstettenben is

Röplabda
2025.06.28. 10:08

Röplabda: „A románok elleni győzelem megmutatta, ha hiszünk magunkban, bármire képesek lehetünk”

Röplabda
2025.06.26. 12:29
Ezek is érdekelhetik