Röplabda: gyakorlatilag megszűnt a nagy múltú felnőtt női csapat Gödöllőn

2025.01.19. 16:45
Harmadszor sem állt ki a gödöllői női röplabdacsapat (Fotó: Facebook, Gödöllői Röplabda Club)
Miután a Gödöllői RC csapata a legutóbbi négy bajnoki mérkőzéséből harmadszor sem állt ki a női röplabda NB I-ben, megszűnt a klub felnőttegyüttese.

A nagy múltú, a bajnokságban háromszoros, a Magyar Kupában négyszeres ezüstérmes gárda 2019 óta a másodosztálynak számító NB I-ben szerepelt, s bár 2021-ben megnyerte azt, anyagi okokból, valamint megfelelő létesítmény hiányában nem vállalta a feljutást.

A csapat ezt követően harmadik, majd kétszer ötödik helyen végzett az NB I-ben, mielőtt a mostani szezonban folytatódott a mélyrepülése: a bajnokságban lejátszott 12 mérkőzéséből mindössze háromszor nyert, majd a játékosok előbb december 3-án a Budaörs elleni Magyar Kupa-nyolcaddöntő visszavágóján, öt nappal később pedig az MTK Budapest elleni bajnokin nem jelentek meg.

Ezt követően az együttes ugyan december 13-án lejátszotta és elveszítette a Kispest elleni összecsapását. A téli szünetben aztán több játékos eligazolt Gödöllőről, amit szerdán és vasárnap (ma) a BVSC-Zugló, valamint a Budaörs ellen újból az követett, hogy a csapat nem állt ki, ez pedig a versenykiírás értelmében kizárást jelent a bajnokságból.

A klub a közösségi oldalán bő egy hónapja, a honlapján két éve nem osztott meg semmilyen információt a csapat körüli történésekről, de az MTI értesülése szerint a játékosok anyagi problémák miatt igazoltak el, illetve maradtak távol a mérkőzésektől. Az egyesületet 2019 januárja óta elnökként vezető Barta László 2023 júliusában a Gödöllői Híreknek ugyanakkor még azt mondta: a klubot soha nem fenyegette a megszűnés veszélye, mert bár „valóban voltak anyagi gondok, tartozások, de ezek mindig kezelhetőek voltak és idővel el is hárítottuk a veszélyt”.

Ha a versenykiírás rendelkezése szerint hivatalos lesz a gödöllőiek kizárása, a csapat eddigi eredményeit törölik, s amennyiben a következő idényre benevezne, akkor – a magyar szövetség elnökségének jóváhagyásával – legfeljebb az NB II-ben indulhatna.

 

Legfrissebb hírek

Női röplabda Európa-liga: Szombaton és jövő szerdán játssza elődöntőjét a magyar válogatott

Röplabda
2026.06.22. 12:25

Röplabda: a Kunhegyes és a Vasas lett az U13-as bajnok

Utánpótlássport
2026.06.15. 20:34

Bozóki-Szedmák Réka: Mindenki nagy lendületet tudott a pályára hozni

Röplabda
2026.06.15. 08:48

Izgalmas mérkőzésen győzte le a női röplabda-válogatott Horvátországot

Röplabda
2026.06.14. 20:36

Női röplabda Európa-liga: horvát győzelem az észtek ellen Kecskeméten

Röplabda
2026.06.13. 18:18

Röplabda: domináltak a kecskeméti fiúk az U17-es országos döntőben

Utánpótlássport
2026.06.11. 20:32

Röplabda: a Kecskeméti Sportiskola nyerte az U17-es fiúbajnokságot

Utánpótlássport
2026.06.08. 13:16

Röplabda: a BRSE nyerte az U17-es leánybajnokságot

Utánpótlássport
2026.06.07. 19:25
Ezek is érdekelhetik