Egy Ferrariba került Eliának, hogy elhagyja Torinót

2012.08.29. 15:51
Címkék
A holland Eljero Elia elárulta, a májusban olasz bajnoki címet nyerő Juventus azzal a feltétellel engedte el a nyáron a német Werder Bremen együtteséhez, ha lemond a keret tagjainak a Scudettóért járó bónuszról, egy 200 ezer dollár értékű Ferrariról – írja a Football Italia.

„A Scudetto elhódítása után minden játékos választhatott bónuszként egy Ferrari vagy 200 ezer euró között. Mielőtt aláírtam volna a Bremenhez, a Juve olyan helyzetbe hozott, hogy távozásom feltételéül le kellett mondanom a bónusz rám eső részéről."

A holland szélső 2011 nyarán a szintén német Hamburg csapatától igazolt Torinóba, de nem találta meg számításait Conte együttesénél, mindössze négy meccsen szerepelt a 2011–2012-es szezonban.

„Antonio Conte sohasem beszélt velem, egyetlen árva szót sem váltottunk egymással, teljességgel átnézett rajtam. Sohasem tapasztaltam még ilyet, rettentő frusztráló helyzet volt" – nyilatkozta a holland.

A 200 ezer eurós áldozat ellenére Elia nem gondolkodott sokáig az eligazoláson, a Werder 5.5 (+2) millió eurót fizetett érte.

Legfrissebb hírek

Messi és Messi!!!; Kenéz György: 70

E-újság
9 perce

Az eredmény nem változott a szünetig, de leszakadt az ég

Foci vb 2026
10 perce

NB II: rutinos érkező Kecskeméten; hatan távoztak Gyirmótról, az egyikük Bobál Gergely

Labdarúgó NB II
25 perce

Mbappé góljával vezet a francia válogatott

Foci vb 2026
36 perce

Elkezdődött a Franciaország–Irak mérkőzés

Foci vb 2026
57 perce

Vb 2026: Franciaország–Irak 1–0

Foci vb 2026
1 órája

„Egyáltalán nem rossz” – Miroslav Klose, miután Messi megdöntötte a rekordját

Foci vb 2026
1 órája

Statisztikák: Messi vb-gólrekorder lett – és ez csak az egyik csúcsdöntése a sok közül

Foci vb 2026
1 órája
Ezek is érdekelhetik