Letartóztatták az Arsenal brazilját: 210-zel száguldott az autópályán

2012.08.22. 11:58
null
Könnyen lehet, hogy André Santos a jövőben nem edzői döntés miatt marad ki a csapatból (Fotó: Action Images)
Címkék
André Santos akár két év börtönt is kaphat. A futballista nemcsak őrült tempóban hajtott, de a rendőri felszólítást is figyelmen kívül hagyta.

Az Arsenal brazil labdarúgóját még pénteken vették őrizetbe, miután a klub edzőközpontja, Colney közelében végre meg tudták állítani a rendőrök.

„Augusztus tizenhetedikén, pénteken, nem sokkal délelőtt 9 óra 30 perc után egy huszonkilenc éves férfit vett őrizetbe a rendőrség, aki rendkívül veszélyesen vezetett az A1-es autópályán” – idézi a rendőrségi forrást az Eurosport honlapja.

A rendőrök figyelmét egy Maserati GranTurismo vonta magára, amely 130 mérföld/órás (kb. 210 km/h) sebességgel száguldozott az autópályán, vígan szlalomozva a többi autó között. A Maserati sofőrje – mint később kiderült, ez André Santos volt – az első rendőrségi felszólítást figyelmen kívül hagyva tovaszáguldott, és csak jóval később, a már említett helyen tudták megállítani.

Nem szondáztatták meg, de azonnal őrizetbe vették. Amennyiben az ügy eljut a legfelső bíróságra, akkor André Santos akár két év börtönbüntetést is kaphat. Ennek azonban vajmi kevés az esélyes: a futballista bizonyára kész lesz együttműködni a hatósággal, így megúszhatja az ügyet jogosítványa elvesztésével és tetemes pénzbüntetéssel.

A 29 éves brazil futballista, aki bal oldali védőként és középpályásként is bevethető, 2011 nyarán igazolt a londoni klubhoz a török Fenerbahce csapatától. A brazil válogatottban eleddig 22 alkalommal jutott szóhoz.

Legfrissebb hírek

Elöntötték Dallast az argentin drukkerek

Foci vb 2026
11 perce

A NOB 2029-ben döntene a 2036-os játékok helyszínéről

Egyéb egyéni
24 perce

Nagyváradról igazolt a Csíkszereda, Diósgyőrből a Sepsi

Minden más foci
26 perce

Beszálltak a nyilvános jógába a norvég drukkerek New Yorkban

Foci vb 2026
31 perce

Lionel Scaloni csak egy helyen változtatott az argentin kezdőn, az osztrákoknál több csere is volt

Foci vb 2026
33 perce

Távozott az NB II-be feljutó Nagykanizsa vezetőedzője

Labdarúgó NB II
42 perce

Szalah a szurkolókkal ünnepelte meg Új-Zéland legyőzését

Foci vb 2026
48 perce

Giovanni Malago lett az FIGC új elnöke

Olasz labdarúgás
56 perce
Ezek is érdekelhetik