Vízerőmű építésével pumpálná fel bevételeit a Trabzonspor

2012.08.20. 18:26
Címkék
A Videoton hétközi EL-ellenfele kivételes klubnak számít Törökországban, több szempontból is. A „vidéki" Trabzon volt az első nem isztambuli együttes, mely a török labdarúgás történetében bajnoki címet ünnepelhetett, a jövőben pedig financiális úton is csatlakoznának az ország futballjának elitjéhez: sajátos befektetéssel, egy 50 millió dollár költségvetésű vízerőmű megépítésével stabilizálnák anyagi hátterüket és készülnének fel a 2013-2014-es szezon kezdetétől életbe lépő pénzügyi fair play szabályainak bevezetésére. 

A Financial Times úgy tudja, a török klub évi 10 milliós profittal számol a 28 megawatt teljesítményű vízerőmű működtetésével, ez az összeg jelentősen növelné a klub hagyományos bevételeit, beleértve a jegy- és mezeladásokat, reklámbevételeket.

A vízerőmű Trabzon városához közel, a Fekete-tenger partjainál fekvő hegyek árnyékában épülne fel, és 3-5 év alatt termelné vissza a megépítésébe fektetett 50 millió dolláros összeget.

„A klubnak szüksége van egy garantált bevételi forrásra, a vízenergia hasznosítása erre hosszú távú megoldást jelenthet" – áll a török klub hivatalos közleményében.

A Trabzonspor kezdeményezése akár követendő példa is lehet a rivális klubok számára, hiszen Törökországban sem ismeretlen a „többet költünk, mint a bevételünk" típusú klubműködés. Erre tökéletes a Galatasaray, a Fenerbahce és a Besiktas példája, ahol évek óta nagy összegért vásárolnak nemzetközileg is elismert labdarúgókat, export téren azonban nem jeleskednek. Bevételeik meg sem közelítik a kiadásaik összegét, ami a pénzügyi fair play életbe lépése után akár a nemzetközi kupaindulásukat is veszélyeztetheti.

Legfrissebb hírek

Elöntötték Dallast az argentin drukkerek

Foci vb 2026
7 perce

A NOB 2029-ben döntene a 2036-os játékok helyszínéről

Egyéb egyéni
20 perce

Nagyváradról igazolt a Csíkszereda, Diósgyőrből a Sepsi

Minden más foci
21 perce

Beszálltak a nyilvános jógába a norvég drukkerek New Yorkban

Foci vb 2026
27 perce

Lionel Scaloni csak egy helyen változtatott az argentin kezdőn, az osztrákoknál több csere is volt

Foci vb 2026
29 perce

Távozott az NB II-be feljutó Nagykanizsa vezetőedzője

Labdarúgó NB II
38 perce

Szalah a szurkolókkal ünnepelte meg Új-Zéland legyőzését

Foci vb 2026
44 perce

Giovanni Malago lett az FIGC új elnöke

Olasz labdarúgás
52 perce
Ezek is érdekelhetik