100 ezer euróra büntették egyetlen sörért a futballistát

2012.09.25. 17:09
null
Domagoj Vida foghatta a fejét... (Fotó: Action Images)
Címkék
A horvát bajnoki címvédő Dinamo Zagreb vezetősége 28 millió forintnak megfelelő (100 ezer euró) büntetés fizetésére kötelezte Domagoj Vidát, a klub 14-szeres horvát válogatott labdarúgóját. A játékos a Dinamo keddi kupamérkőzésére tartó csapatbuszán bontott meg egy dobozos sört. Hiba volt.

Ante Cacic, a Dinamo vezetőedzője az illegális sörözés láttán azonnal a csapatbusz elhagyására kötelezte a 23 éves labdarúgót, a klub hivatalos honlapján is beszámolt a nem mindennapi szankcióról.

„Ez volt Domagoj Vida élete legdrágább söre" – viccelődött a hír kapcsán a Jutarnij List horvát sportoldal, ahonnan azt is megtudtuk, hogy Vida éves fizetése 400 ezer euró, így könnyen kiszámolható, hogy a rossz helyen, rossz időben felbontott sör pontosan egy éves keresete egynegyedébe került a játékosnak.

A fegyelmi kihágásért kiosztott vaskos büntetések módszere nem újdonság a 14-szeres horvát bajnoknál: Sammir, a Dinamo brazil születésű játékosa még augusztusban 270 ezer eurót volt köteles fizetni a klub kasszájába, amiért egy zágrábi éjszakai klubban bulizott a csapat Sheriff Tiraspol elleni BL-selejtezőjét megelőző éjszaka.

Legfrissebb hírek

Cristiano Ronaldo lett a mezőny legjobbja

Foci vb 2026
6 perce

Cristiano Ronaldo megszerezte az első és a második gólját is a vb-n – videók

Foci vb 2026
20 perce

Megvan az angol és a ghánai válogatott kezdője

Foci vb 2026
22 perce

Ronaldo megtörte gólcsendjét, duplázott, Portugália pedig kiütötte Üzbegisztánt

Foci vb 2026
22 perce

Harry Kane az angol, Jordan Ayew a ghánai csatársorban – kezdőcsapatok

Foci vb 2026
26 perce

Bejelentette Markgráf Ákos érkezését az Újpest

Labdarúgó NB I
41 perce

Portugália 5–0-ra megverte Üzbegisztánt

Foci vb 2026
41 perce

Öttusa: Kósa Nóra az U17-es után az U15-ös ob-t is megnyerte

Utánpótlássport
53 perce
Ezek is érdekelhetik