18 évvel a brutális hentelés után kapta meg büntetését az olasz világbajnok

2012.09.22. 14:56
Címkék
Az argentin igazságszolgáltatás malmai is viszonylag lassan őrölnek: az azóta már az olasz válogatottal vb-t nyerő Mauro Camoranesit most büntették meg 14 millió forintnak megfelelő összegre egy 1994-es brutális belépő miatt.
AZ IFJÚ MAURO AKCIÓBAN (00:16-TÓL AZ ESET)
AZ IFJÚ MAURO AKCIÓBAN (00:16-TÓL AZ ESET)

A Buenos Aires-i Legfelsőbb Bíróság 14 millió forintnak megfelelő pénzbírságra ítélete Mauro Camoranesit egy 1994-ben elkövetett, és a sértett számára maradandó sérülést okozó kíméletlen belépő miatt. A bíróság elismerte ugyan, hogy nem bizonyítható a szándékosság, ahhoz viszont nem fért kétség, hogy ritka sportszerűtlen, kíméletlen és az ellenfél testi épségével egy csöppet sem törődő megmozdulás volt.

Camoranesi akkoriban a Mar del Plata-i regionális bajnokságban szereplő Aldosivi játékosa volt, az eset pedig az Alvarado elleni találkozón történt. Camoranesi egy-két ütemmel lemaradva lépett oda Roberto Pizzinek, akinek gyakorlatilag örökre tönkrevágta a térdét: 39%-kal csökkent a futballista munkaképessége, és hamarosan be is kellett fejeznie pályafutását.

A kettős, olasz-argentin állampolgárságú elkövető 2000-ben átette székhelyét Olaszországba, majd az európai ország válogatottjában is bemutatkozott, sőt 2006-ban világbajnoki címet ünnepelhetett az azzurrikkal.

Legfrissebb hírek

Portugália magabiztosan vezet Üzbegisztán ellen egy félidő után

Foci vb 2026
7 perce

Változás jön a tizenegyesrúgásoknál?

Foci vb 2026
11 perce

Atlétika: Klekner Hanga második lett Aachenben

Atlétika
20 perce

Cristiano Ronaldo is megszerezte az első gólját a vb-n – videók

Foci vb 2026
28 perce

Cristiano Ronaldo hatodik vb-jén szerzett gólt

Foci vb 2026
45 perce

Gasper Okorn: Úgy látom, jó úton járunk

Kosárlabda
46 perce

Elkezdődött a Portugália–Üzbegisztán csoportmérkőzés

Foci vb 2026
59 perce

Stollárék párosa negyeddöntős Eastbourne-ben

Tenisz
1 órája
Ezek is érdekelhetik