Magnus Norman befejezte pályafutását

G. P.G. P.
2004.10.29. 22:20
Címkék
Két ismert teniszező jelentette be visszavonulását csütörtök este. Az egyik Magnus Norman, aki a Stockholm Openen hozta nyilvánosságra, hogy nem folytatja az aktív sportolást.
A Roland Garros-döntôt is játszó Magnus Norman sérülései miatt már 28 évesen felhagyott a játékkal
A Roland Garros-döntôt is játszó Magnus Norman sérülései miatt már 28 évesen felhagyott a játékkal
A Roland Garros-döntôt is játszó Magnus Norman sérülései miatt már 28 évesen felhagyott a játékkal
A Roland Garros-döntôt is játszó Magnus Norman sérülései miatt már 28 évesen felhagyott a játékkal
A Roland Garros-döntôt is játszó Magnus Norman sérülései miatt már 28 évesen felhagyott a játékkal
A Roland Garros-döntôt is játszó Magnus Norman sérülései miatt már 28 évesen felhagyott a játékkal
A svéd mindössze 28 éves, ám az utóbbi két évben makacs csípő- és térdsérülései miatt jobbára csak szenvedett, így érthető a döntése. Norman pályafutása során 12 tornát nyert egyéniben, valamennyit 1997 és 2000 között. Ez utóbbi esztendőben egy ideig második volt a világranglistán, annak köszönhetően, hogy bejutott a Roland Garros döntőjébe - Gustavo Kuerten emlékezetes csatában, a 11. meccslabdájával győzte le -, illetve Melbourne-ben is csak a legjobb négy között búcsúzott. Tagja volt az 1998-ban Davis-kupát nyerő svéd válogatottnak.
A másik játékos Barbara Schett, ő is hazai közönség előtt közölte, hogy hamarosan leteszi az ütőt, miután Linzben kikapott a szerb-montenegrói Jelena Jankovicstól. A szintén 28 éves osztrák teniszezőnő a januári Ausztrál Openen még pályára akar lépni.
Ami a most folyó tornákat illeti, Marat Szafin nevéhez köthető a legérdekesebb eseménysor. Önmagában az is figyelemre méltó, hogy két játszmában vereséget szenvedett Michael Llodrától, de az orosz gondoskodott az egyéb izgalmakról is: az első szettben, 4:4-es állásnál eltékozolt két bréklabdát, majd leállt vitatkozni a főbíróval ellenfele egy ütéséről. Ezzel később sem hagyott fel, voltaképpen végigordítozta a meccset Carlos Bernardos mérkőzésvezetővel (sőt, a végén kezet sem fogott vele), ennek megfelelően csapnivalóan kezdett ütögetni, és a második játszmát sokkal simábban bukta el, mint az elsőt. Szafin sajnálhatja a kudarcot, mert a győzelem egy helyet jelentett volna neki a novemberi, houstoni Mesterek Kupáján, így azonban tovább kell harcolnia Agassival, Coriával, Henmannel, Moyával és Nalbandiannal a még kiadó négy pozícióért. ---- T ---- &
Legfrissebb hírek

F1, Osztrák Nagydíj, verseny

F1
3 perce

Indul a kiesési szakasz a vb-n: erejükben és gyorsaságukban is bízhatnak a kanadaiak Dél-Afrika ellen

Foci vb 2026
50 perce

Öttusa-vk-döntő: Guzi Blanka 4., Erdős Rita 7. helyen ért célba a fináléban – videó

Egyéb egyéni
1 órája

Vb 2026: „Semmit sem tudok Boszniáról, és nem is akarok” – botrány lett belőle

Foci vb 2026
1 órája

Az uruguayi és a mexikói futballról, az ETO új vezetőedzőjéről – egy Mexikóben dolgozó uruguayi edző szemszögéből

Foci vb 2026
1 órája

„Életem egyik legrosszabb napja ez” – de Nico Williams nem adja fel

Foci vb 2026
2 órája

Országúti kerékpáros ob: Zsankó Petra az időfutam után a mezőnyversenyben is győzött

Kerékpár
2 órája

Gólszerző testvérpár

Foci vb 2026
2 órája
Ezek is érdekelhetik