Az ausztrál nemzetközi teniszbajnokságon 2013-ban – a teniszezők követelésének engedve – az első körökben búcsúzó játékosok jóval több pénzt kapnak az idei kiíráshoz viszonyítva.
Az első körös veszteseknek jövő januárban 27 600 amerikai dollár lesz a „vigaszdíjuk" az Australian Openen, ami 32.7 százalékos emelkedésnek felel meg a 2012-es összeghez viszonyítva. A második fordulóban búcsúzók 45 500 dollárt kapnak (36.6 százalékos emelkedés), míg akiknek a harmadik forduló jelenti a végállomást, azok 71 000 dollárral lesznek gazdagabbak (30 százalékos emelkedés).A 2013-as egyéni győzteseknek 2.43 millió dollár jár, a nyolcad-, negyed- és elődöntős pénzdíjak átlagosan 14 százalékkal növekednek.Roger Federer, Novak Djokovics és Andy Murray is felemelte szavát annak érdekében, hogy a játékosoknak több pénz jusson az év első Grand Slam-tornáján.
Legfrissebb hírek

Nevet váltott a Nemzetközi Teniszszövetség
Tenisz
2026.06.25. 12:22

Wimbledon: Piros Zsombor búcsúzott a selejtezőben
Tenisz
2026.06.24. 15:29

Stollárék párosa negyeddöntős Eastbourne-ben
Tenisz
2026.06.23. 18:58

Gyász: elhunyt Szikszay András, a legendás Csonti
Tenisz
2026.06.19. 20:01

Fritz lesz Marozsán következő ellenfele a hallei tenisztornán
Tenisz
2026.06.17. 15:58
Ezek is érdekelhetik


